saada kiri   |   sisukaart
 
 
 
 Trüki leht
Uudised

Mälestati Vjatšeslav Baranovit 8.09.1957 – 15.08.2017

Pühapäeval, 24. septembri keskpäeval mälestati Pärnamäe kalmistul ootamatult ja traagiliselt meie seast lahkunud endist hokimängijat, treenerit ja kohtunikku. Õpihimulist meest, kes oli lõpetanud Tallinna Raudteetranspordi Tehnikumi ja Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalisekasvatuse ja sõjalise teaduskonna. Oma jäähoki ja jalgpalli treeninguid alustas ta 8 aastaselt Tallinna Lastestaadionil treener  Jaan  Ahi juures, hiljem jätkas Kohtla-Järvel Aleksandr Polozovi juhendamisel. Eesti jäähokimeistrivõistlustel mängis Kohtla-Järve Keemikus ja TVMK-s. Kaheksakümnendate keskel Tallinna naastes alustas oma treeneri karjääri Tasllinna Jääspordikoolis, kus edu ei jäänud tulemata.

Aastatel 1992-96 ja 2000- 2003 saavutasid tema õpilased Eesti noorte A- ja B-klassi meistrivõistlustel  pidevalt auhinnalisi kohti. Oli 1992-96 ja 2000- 2001 Eesti noorte ja juunioride koondmeeskonna treeneriks ja seda Euroopa ja juunioride maailmameistrivõistlustel. Tema õpilastest on tulnud Eesti meistriks  Veiko Süvaoja, Cristian Adami, Paul Sillandu, Anton Sizov, Kristjan Lorenz, Sergei Ivanov, Ilja Tśegotov ja Anton Levkovits. Eesti meeste koondise au maailmameistrivõistlustel on kaitsenud Sergei Ivanov, Pelle Sildre, Veiko Süvaoja, Anton Levkovits, Paul Sillandi, Ilja Tśegotov, Anton Sizov. Tema kuulsaim õpilane on Jevgeni  Varlamov, kes 16 aastasena lahkus Moskva Krõlja Sovetovisse ja hiljem mängis Kaasani AK-Barsis (1998-2003) ja aastast 2003 Magnitagorski Metallurgis. Tulnud viimase koosseisus 2008 aastal Euroopa klubide meistriks ja aastal 2006 võitnud Spengleri karika. Kuulunud Venemaa koondisse, kelle koosseisus võitnud 2007 ja 2009 Euro Hockey Touri. Saanud Venemaa meistrivõistlustelt 2007 kulla, 2000, 2002 ja 2004 hõbeda ning 2006 ja 2009 pronksi!

Aastast 2002 – 2009 ja 2011 on olnud HHL-is mänginud HK Storm meeskonna mängiv treener ja treeninud ka samas mänginud Saue, Hansapanga ja DSV meeskondi. Viimastel aastatel tegutses väga aktiivselt kohtunikuna ja seda eriti Harrastajate Hokiliigas ning olnud õigusemõistjaks ka Eesti noorte ja lahtiste hokiväljakute ning Jõudi meistrivõistlustel, kui ka Talispartakiaadidel. Suve keskel tundus, et senini vähemalt sadakond hokimängijat treeninud Vjatšeslav Baranov on viimaste aastate töötu staatusest pöördumas oma armastatud treeneri ametisse tagasi, kui sai Spordiklubi Viking presidendilt Anatoli Sizovilt kutse tulla tööle spordiklubi vanem treeneriks. Baranov andis jaatava vastuse, vormistas vajalikud paberid treeneri kutsetaseme taastamiseks ning pidi 2. augustil sõitma treeningkogunemisele Narva-Jõesuusse. Väljasõidupäeval ta kohale ei ilmunud ja ka telefonikõnedele ei vastanud.

Lisaks spordialasele tööle oli Vjatšeslav Baranov veel kuldsete kätega töömees ja seda 100%-liselt igal tööalal. Praktiliselt ei olnud ühtegi tööd millega ta ei olnud sinapeal, olgu see katuse panekuga, plaatimisega, korstnapühkimisega, heki pügamise, muruniitmisega, muruniidukite, jalgrataste ja auto parandamisega, värvimise, kivist aiapostide ja kiviparketi ladumisega, elektritööga, puude langetamise ja igasuguse ehitustööga jne. ja jne. Rääkimata jäähokivarustuse parandamisest ja uiskude teritamisest. Kõik tema tehtud tööd olid kõrge kvaliteediga ja väga puhtalt tehtud. Ta oli inimene, kes kunagi ei vihastanud ega kellegi peale häält ei tõstnud. Alles nüüd, tagantjärele saame aru millise suurepärase inimese ja võimeka treeneri (vaatamata oma vahetevahel tekkinud nõrkustele) me oleme kaotanud. Tundub, et tegemist oli tõsise depressiooniga, kus inimene jäi korraks ihuüksi ja iga aastane aktiivne hokielu ei olnud veel alanud – selleni jäi  vaid nädalpäevad aega ja Sinu 60 aasta juubelini vaid  vaid 22 päeva.

Sinu korterivõtmed väga armastatud naabrinaise Elleni postkastis jätavad alatiseks teadmatuse – Slava, mis ometigi juhtus???

Oma jäähokialase töö ja tegevusega oled kuldsete tähtedega kirjutanud ennast igaveseks  Eesti jäähoki ajalooraamatusse.

Jaan Ahi,
Sinu kunagine treener

Loe edasi
 
Koosolek
19. septembril kell 18.00 toimub ŚKODA  jäähallis HHL 2017/18.a meistrivõistluste juhendi arutelu. Loe edasi
 
Harrastajate Hokiliiga lõpetas
Oktoobris 2016 alanud hooaja - 2017 aasta aprillikuu viimasel nädalal. Lõppenud 18 hooajal osales Tallinna lahtistel meistrivõistlustel kokku 18 meeskonda, neist 4 esi-, 6 teises ja 8 kolmandas grupis.16 pealinna meeskonna kõrval osalesid Kehra Snaipers ja Uudeküla Päts. Kui aastaid olid  HHL meistrivõistlused põhiliselt tervisespordi üritus, siis viimastel aastatel näevad  osa klubisid selles vaid tippsporti, kus mängitakse ainult võidu nimel ja teinekord vahendeid valimata. Nii nagu viimastel aastatel tavaks, mängiti ka nüüd mängutugevuselt 3 erinevas grupis.

Kõige tugevamas 1. grupis mängis 4 meeskonda: Saku I, Tiigrid, Magic Wings ja KJHK 1 meeskond. Siin tuleb kiidusõnu öelda Saku 1 meeskonna mängivale treenerile Kaupo Kaljustele, kes on suutnud vaid hooajaga igati võimeka  põhiliselt vaid reamängijatest koosneva meeskonna komplekteerida ja nad ka igati igale vastasele ohtlikult mängima panna. Kusjuures suur roll selles oli ka Kaljustel endal, kes oli HHL-i 1 grupi  29 (18+11) punktiga ka kõige resultatiivsem mängija. Oma panuse andis ka Kristjan Lorenz 26 (10+16) punktiga ja igati tasemel olid kõik ülejäänud mängijad. Üllatus oli Magic Wingsi II koht (treener Leonid Filimonov), põhiliselt vaid treeneritest koosnev (Toivo Suursoo, Olle Sildre, Aleksi Lublin, Leonid Filimonov, Aivar Sikk, Meelis Luht , Jüri Rooba) +  Anton Filjajev , Gleb Pivovarov, Eduard Rumjantsev, Leon Nadźibi, Oleg Smutov, hooaja alguses ka Rauno Parras oli tehniliste näitajate poolest grupi tugevaim meeskond, kuid taktikaline vajaka jäämine ning teinekord väravavaht Vitali Semenjuki ebastabiilne mäng jättis meeskonna teisele kohale. Kolmas auhinnaline koht kuulus Tiigritele, treener Stanislav Pankov. Meeskond, kellel 3 võrdset viisikut, hea uisutamise ja kepikäsitluse oskus, kuid kes juba aastaid hiilgab väikese resultatiivsusega. Igas mängus mängitakse kiiret heatasemelist hokit, enamikes mängudes omatakse vastasest rohkem kontrolli litri üle ja vastaste kaitsetsoonis luuakse ohtrasti väravavõimalusi, kuid kuidagi ei suudeta neid väravateks realiseerida. 5 üheväravalist kaotust + 2 viiki ei luba kolmandast kohast enamat. Neljas koht esmakordselt 1. grupis mänginud KJHK 1 meeskonnale (Jüri Rooba). Arvestades meeskonna koosseisu, kus vaid 6-7 endist mängumeest + kümmekond esmaõppijat, stabiilset einemist ei lubanud, kuid üksikutes mängudes näidati punast tuld nii Tiigritele, kui ka Saku esindusmeeskonnale.

1 grupi parimad mängijad olid:
Parim väravavaht: Aleksei Ostapchuk (Tiigrid)
Parim kaitsemängija: Algis Lukenskas (Tiigrid)
Parim ründemängija: Olle Sildre (Magic Wings)
Resultatiivsem mängija: Kaupo Kaljuste  (Saku I)  29 (18+11) punktiga

2 grupis sai 6 meeskonna konkurentsis kindla esikoha Dragons (Ando Abredaal), kes hooaja jooksul
kaotas vaid 1 mängu ja 2 mängu mängis viiki. Edu tagas eelkõige tehniliste näitajate poolest võrdne koosseis. Teine koht Vipersile (Dmitri Kisselevits), meeskonnale, kelle koosseisus palju endisi nimekaid, kuid nüüd juba aastates mängijaid ja Dragonsi vastu mängides otsustas võitja just mängijate kiiruslikud omadused ja siin tuli leppida 2:3 ja 1:3 kaotustega aga 1 mäng mängiti siiski 0:0 viiki ja üks isegi 2:1 võideti. Kui veel Spartale kahes esimeses ringis kaotati, siis ülejäänud meeskondadega mängides ei olnud probleeme. Kolmas koht Mark Winnerile, kes pärast Indrek Linde meeskonnast eemaldamisega, Sergei Astashovi juhtimisel mängis igati korrekset hokit, kus küll nii Dragonsi ja Vipersi vastu jäädi kuivale, kuid teiste meeskondadega probleeme ei olnud. Neljandaks jäänud Sparta (Georgi Kirtjanov) alustas küll suurepäraselt ja lõpetas avaringi vaid 0:1 kaotusega Dragonsile, kuid seejärel väga sagedane mängijate vahetus (kes lahkus meeskonnast, kes tuli juurde), ühe parima Vjatseslav  Bortniku pikaajaline trauma ja väravavahtide ebastabiilne mäng jättis meeskonna neljandale kohale. Viiendaks jäänud Purikad (Veiko Süvaoja) oli kogu hooaja hädas põhiväravavahi Jago Hommiku traumaga. Asendus väravavahid oma stabiilse mänguga hakkama ei saanud ja ka mängijate koosseis oli nii, kes täna mängis, kes mitte ning mõni (Jussi Nieminen) tundis mängui vastu huvi alles hooaja teisel poolel, kuid ka seda vaid kohati. Tulemuseks viies koht. Kuuenda ehk viimase kohaga pidi leppima grupi uustulnuk Vepr (Vitali Besstsastnov) mängijaid oli meeskonnal küllaga mõnele mängule ei pääsenud mehed isegi koosseisu, kuid üldiselt tasemelt jäi enamikel mängijatel 2 grupis mängimiseks vajaka.

2 grupi parimad mängijad:
Väravavahtidest: Aleksei  Arno (Dragons)
Kaitsemängijatest: Sergei Teterjukov (Vipers)
Ründajatest: Igor Semjonov (Vipers)
Resultatiivsem mängija: Veiko Süvaoja (Purikad) 41 (22+19) punktiga

3  grupis oli meeskondi kõige arvukamalt, koguni 8. Juba avaringist läks üllatuslikult juhtima treeneri Kaupo Kaljuste juhtimisel harjutav Saku 2 meeskond ja hoidis seda liidripositsiooni kuni viimase ringi viimase mänguni Volume Designi vastu. Viimane oli kogu hooaja hädas meeskonna koosseisuga, sest lahkusid Tauno Lipp, Siim Viisut, Priit Rauks Purikatesse, vennad Podgornõid Vipersisse, Sergei Nevski Vepri, Edgar Peganov (hüvasti jäähoki!) tööle Saaremaale. Juba hooaja alguses ja seda peaaegu kogu hooaja jooksul olid meeskonna vaimsed juhid Edvin Ollin ja Risto Alt hädas, et mängule vähemalt 2 viisiku jagu mehi kokku saada, aga alati ei saadudki ja nii tuli nii mõnigi mäng vaid kaheksa-üheksakesi mängida. Aga mehed ei murdunud, mängisid vaatamata sellele, et turniiri viimase KJHK 2-ga 2 mängu viigistati, kaotati mäng T-Rexile ja Teliale, kuid kauaaegsest liidri Saku 2 mängiti 1 mäng viiki ja kaks võideti 1:0 ja 3:1, mis lõpuks tagas 1 punktilise edu ja turniirivõidu. Kolmas koht T-Rexile (Tõnu Tuulas), kes sellel hooajal oli panustanud ülelahe Tallinnas õppivatele ja töötavatele soomlastele, keda oli meeskonnas koguni kuus: Anton Utriainen, Kalle Aura, Jyri Hiltonen, Tommi Pesonen, Ville Leväniemi ja Kalle Aura, kuid ka T-Rexil oli probleemiks kõiki tugevamaid mängijaid igale mängule kaasata ja siit tulid 0:5 ja 2:3 kaotused Volume Designile ja 2:4 ja 1:3 Saku 2-le ja 1:3 Teliale, mis seekord ei lubanud meeskonnale kolmandast kohast kõrgemat. Neljandaks jäi avaringi nõrgalt alustanud Telia, kelle lõplik paremusjärjestus viimastel aastatel sõltus ebastabiilselt mänginud väravavahtide mängust. Kui lõpuks väravasuule saadi Kauppi Mikko võttis Telia mäng ja mängu lõppresultaadid teise ilme ja kolmandast kohast jäi lahutama vaid 4 punkti. Igati tubli mänguga tuli viiendaks Kehra Snaipers ja seda vaatamata sellele, et üle poole mängijatest on unustanud oma esimese nooruse  ja mängivad meeskonnas juba aastast 2000. Kuuendaks tulnud Uudeküla Päts (Martin Uudeküll) pidi praktiliselt kõik oma mängud mängima hilisetel õhtutundidel Tondiraba jäähallis ja seda vaid ilma igasuguste jäätreeningutega, sest looduslik kodujää lubas seda vaid kahel nädalal. Kuid vaatamata sellele suudeti neljal korral pealinna meestel selg prügiseks teha ja 2 mängu viigisadamasse juhtida. Eelviimane seitsmes koht Hülgetele (Erik Veveris), kes hooaja algul  loovutas oma parima mängija Jyri Hiltuneni T-Rexile ja osa endisi Mark Winneri mängijaid läksid endisse koduklubisse tagasi. Viimasks jäi KJHK 2 meeskond (Jüri Rooba), kes komplekteeritud mängijatest, kes enne sõjaväe teenistust oli minimalselt kokkupuutunud jäähokimänguga. Et harjutamine teeb meistriks, näitas turniiritabel, kus siiski juba kirjas 1 võit ja 5 viiki.

Parimad mängijad:
Parim väravavaht: Roman Knõshuk (Volume Design)
Parim kaitsemängija: Anton Utriainen (T-Rex)
Parim ründaja: Raiko  Kiik (Saku 2)
Resultatiivsem mängija: Aleksei Fomtšenkov (Volume Design) 32 (20+12) punktiga

Lõppenud 2017.a HHL meistrivõistlustel mängiti 170 mängu, mis sai teoks tänu professionaalselt  tegutsenud kohtunikele. Tänusõnad  Anton Semjonovile, Ivan Loginovile, Vjatśeslav Baranovile, Maksim Toodele, Igor Hromovile ja ka Viktor Goliusovile. Eriti aga mängude sekretärile, Eesti Jäähokiliidu kohtunikekogu juhtivale Oksana Boikole, kes leidis aega ja oli alati abiks ka hilistundidel Tondirabas toimuvatel HHL meistrivõistluste mängudel ja olgu lisatud, et Oksana kindlustas kohtunikud ka kõikidele 2017.a Eesti täiskasvanute ja noorte meistrivõistluste mängudele ja neid oli ühtekokku 232 ! + veel ka kõikidele Eestis toimuvatele rahvusvahelistele täiskasvanute võistlustele.

Jaan Ahi
Võistluste peakohtunik Loe edasi
 
Harrastajate Hokiliiga hooaja viimane mäng
Teatavasti alustati 2017.a HHL meistrivõistluste mänge juba mulluse aasta oktoobrikuu esimesel poolel ja viimane mäng peeti selle nädala keskel, kui vastamisi olid 3 grupi meeskonnad Telia ja KJHK 2. Telia sai õige mänguhoo sisse alles 2 ja 3 ringis, kus 14 mängust kaotati ainult kolm. Esimeses ringis ei lubanud seda väravavahtide ebastabiilne mäng. Viimases mängus, sõdurpoiste vastu alustati aktiivselt ja oma mänguline üleolek pandi maksma juba avakolmandikajal, mis 3.56 Paul Sorokini (Hromov, Kaido Kadak) ja 7.20 Kastõrjonoki (Postolaki) visetest võideti 2:0. Ka mängu teisel poolel Telia pidev surve jätkus ning 20.40 Kevin Kadakult (Hromov) juba 3:0. Mängu lõpuminutitel andis KJHK 2 mängijate juures tunda füüsiline väsimus ja nii ei olnud Telial probleemi oma üleoleku väravateks realiseerimisega. 26.12 Suhhonenkolt 4:0, 26.42 Kastõrjonokilt (Postolaki) 5:0 ja 27.08 Sarapilt (Hromov, Kastõrjonok) Telia võidutulemuseks 6:0. Vaatamata 2 viimase ringi heale mängule pidi Telia lõppkokkuvõttes leppima siiski 4 kohaga, sest 1 ringi vähene punktisaak ei lubanud enamat. Loe edasi
 
Volume Design võitis esikohta otsustava mängu
HHL MV 3 grupi eelviimases mängus hooaja algusest liidrirollis oleva Saku 2, tulemusega 3:1(3:0,0:1) ja kindlustas endale 3 grupi võitjatiitli. Eilne kohtumine algas küll Saku 2 hetkeliste ja hoogsate ning ohtlike rünnakutega, mis ka avakolmandikajal hetkelisteks jäidki. Selle vaibudes kaldus täielik mänguinitsatiiv Volume Designile, enamus mänguajast omati kontrolli litri üle ja eriti aktiivselt tegutseti vastase kaitsetsoonis. Seda kõike korvas ka edu, sest juba 3.08 mindi Oliver Ollini (Hannuksela, Fomtsenkov) viskest 1:0 juhtima. Jätkunud kontrarünnakutest 7.37 meeskonna parimalt Joakim Hannukselalt (Oliver Ollin, Edvin Ollin) 2:0. Sellele Saku 2 vastas küll üksikute vasturünnakutega, kuid mis kõik lahenesid väravavaht Roman Knõsuki kasuks. Kolmandikaja lõpuminutitel näitas Hannuksela veelkord klaasi, kui Fomtsenkovi söödust vaheajaks Volume Designi edu 3:0-le kasvatas. Mängu teine poolt möödus tunduvalt tasavägilisemalt. Volume Design unustas kolmandikajal keskel 2 korral suures ründetuhinas kaitsetegevuse ja nii pääsesid Arjut ja Kiik mõlemad 1.1 vastamisi Volume Designi väravavahi Knõsukiga, kuid viimane võttis oma ja ründajatele jäid vaid tühjad pihud. Mängu lõpus 27.21 õnnestus Kiik Raikol siiski Saku 2 auvärav visata, mis tähendas aga seda, et meeskond pidi leppima 1:3 kaotusega ja pikaajalise liidrirolli oma viimases mängus loovutama Volume Designile, HHL MV 3 grupi lõplik paremusjärjestus: 1. Volume Design 32, 2. Saku 2 31 ja 3. T-Rex 29 punktiga. Loe edasi
 
Snaipers võttis ka T-Rexilt punkti
Kui HHL 3 grupi viimase vooru mängus mängis T-Rexiga tagajärjega 1:1 viiki, mis kokkuvõttes andis T-Rexile III ja Kehrale igati tubli V koha. Tasavägiselt kulgenud mängus läks T-Rex küll avakolmandikajal, kui mängitud oli 6.43 Utriaineni (Tuulas) viskest 1:0 juhtima. Kuna see jäi aisaks väravaks, siis sellel seisul mindigi vaheajale. Mängu teisel poolel 22.07 vastas sellele Snaipersi mängiv treener Aivar Urva (Järvala) samaga ning 1:1 viigiseis jäigi mängu lõpptagajärjeks. Kehra Snaipers tõestas veelkord, et vaatamata sellele, et meie meeskond on mängijate vanuselt grupi vanem, tuleb meiega igas mängus siiski tõsiselt arvestada. Kehra Snaipersi bilansiks jäi 8 võitu, 4 viiki ja 9 kaotust, kusjuures 7 neist olid üheväravalised. T-Rex, kes turniiri avaringi lõpetas kaasliidrina sai 14 võidu ja 1 viigi kõrvale, 6 kaotust, mis jättis nad üldises paremusjärjestuses auhinnalisele III kohale. Loe edasi
 
2:2 viik
Fikseeriti eile Śkoda jäähallis toimunud HHL 3 grupi Telia ja Uudeküla Pätsi mängu lõpptulemuseks. Uudeküla tuli eilsele mängule ilma oma parima mängija Kaspar Peek`ita, keda seekord asendas peatselt oma 50 juubeliaastat tähistav Alar Peek ja peab ütlema, et tegi seda igati väärikalt, viies Uudeküla meeskonna juba mängu alguses 2.32 Allar Bergsteini söödust 1:0 juhtima. Edasine mäng oli tasavägine. Kolmandikaja lõpukd õnnestus Zomovil (Marek Sorokin, Ertti) mäng, seisuks 1:1 viigistada. Tasavägiselt ja mõlemapoolsete väravatevõimalustega kulges ka teine mängu pool. Kui mängitud oli 21.37 oli Uudeklülal ideaalne võimalus juhtima minna, kui kohtunikud määrasid Telia väravasse karistusviske. Hain Joonase duell Telia väravavahi Jevgeni Nesterenkoga aga lõppes viimase kasuks ning mänguseis 1:1 tablool jäi endiseks, kuid mitte kauaks. 24.07 õnnestus Kastõrjonokil (Zomov, Marek Sorokin) litter teistkordselt Uudeküla väravasse visata ja Telia 2:1 juhtima viia. Mängu lõpptulemuse otsustas Uudeküla mängijate suurem võidu tahe ja mängulõpuminutitel 28.25 viigistas Raivo Rehe (Hain Joonas) mängu, seisuks 2:2, mis jäigi mängu lõpptulemuseks ning on kindlustanud Uudeküla Pätsi meeskonnale Tallinna lahtiste meistrivõistluste 3 grupis 8 meeskonna seas igati tubli VI koha. See on seda igati hinnatav, et soojade talveilmade tõttu ja seda kogu hooaja jooksul meeskonnal kodujääl treenimis ja võistlemistingimused puudusid. Loe edasi
 
Telia sai turniiritabelisse 2 punkti juurde
Kui HHL 3 grupi viimase ringi mängus alistas Hülged ja seda tulemusega 3:1(1:0,2:1). Küllaltki tasavägiselt kulgenud mängus läks Telia 8.58 Kaido Kadaku (Sarap) viskest 1:0 juhtima. Minut hiljem oli Hülgetel võimalus mänguseis viigistada, kui meeskonnal oli kasutada karistusvise. Seda sooritama läinud Kutuzov viskas aga litri väravavahile sülle, olles seda demonstreerinud ka juba mängud avaminutitel, kui ka hiljem, kui üks-üks olukorras Telia väravavahi Konovaloviga vastamisi oli. Kuna Telia edasised väravatevõimalused jooksid tühja, mindi vaheajale nende 1:0 eduseisus. Mängu teisel poolel oli Telia aktiivsem ja kui mängitud oli 18.49 Zomovilt (Marek Sorokin, Vaigla) 2:0. 28 mänguminutil jõudis lõpuks sihile Kutuzov, kes ikkagi oma neljanda üksikläbimurde ja üks-üks olukorra Telia väravavahi Konovalovi vastu väravaks realiseeris ja Hülgete kaotusseisu 1:2-le vähendas. Punkti mängule pani Paul Sorokin (Zomov), kui 28.40 Telia võidutagajärjeks 3:1 viskas. Loe edasi
 
Snaipers andis võidu käest
Kolmanda grupi viimase ringi mängus Volume Designe vastu, kus veel 2 min. enne lõpusireeni oldi 1:0 eduseisus. Peab nentima, et Kehra Snaipers on kogu hooaja mänginud hästi. Seni peetud 20 mängust kirjas 8 võitu, 3 viiki ja 9 kaotust, kusjuures 7 neist on olnud üheväravalised. Eile Volume Designi vastu soosis sportlik õnn viimaseid. Volume Design oli kogu mängu küll kerges mängulises ülekaalus (eriti pealevisete arvult), kuid kuna kehralaste kaitsetegevus pidas ja väravas Siim Urva näitas klassi, siis avakolmandiku Henry Küünemäe poolt visatud ainsast väravast mindi vaheajale kehralaste 1:0 eduseisus. Ka mängu teisel poolel mängupilt eriti ei muutunud ning tundus, et täna helisevad võidukellad Snaipersi koduõuel. Aga ei, viimastel mänguminutitel sai Fomtsenkov oma kaitsetsoonis litri, uisutas sellega takistamatult Snaipersi värava alla ja 2 minutid enne lõpusireeni viigistas mängu, seisuks 1:1. Koheselt Kauge võistlusmääruste vastu eksimine jättis Snaipersi väljakul arvulisse vähemusse. Vendade Oliver ja Edvin alustatud kiirrünnakust söödeti litter Hannukselale ja viimase viskest veeres litter Snaipersi väravasse, viies Volume Designi 2:1 eduseisu. Kõik see juhtus vaid 16 sekundi jooksul. Tundus, et viimastel mänguminutitel soosis vanajumal tugevamaid ja Volume Design sai siiski võimaluse mängida 19. aprillil kell 21.00 Śkoda jäähallis esikoha pärast kauaaegse 3 grupi liidermeeskonna Saku 2 vastu. Loe edasi
 
Saku 2 jätkab liidrirollis
Seda pärast eilset 3:1(1:1,2:0) võitu T-Rexi üle. Viimased alustasid mängu pidevate rünnakutega ja kui mängitud oli 7.48 viis Sumeri (Utriainen) T-Rexi 1:0 juhtima. Mida mäng edasi, seda tempokamateks ja ohtlikemaks muutusid nüüd ka Saku kontrarünnakud 9-dal mänguminutil võistlusmääruste vastu eksimine läks T-Rexile kalliks maksma, kui 9.21 sakulased arvulise ülekaalu Hirvelä (Käi, Kiik) viskest mänguseisu viigistasid ning 1:1 viigiseisul mindi ka vaheajale. Mängu teisel poolel 19.24 õnnestus Saku 2 teistkordselt väljakul saadud arvuline ülekaal, seekord Aedla (Enden) poolt väravaks realiseerida ja Saku tagajärjega 2:1 juhtima viia. Kuna T-Rexi kontrarünnakutel ohtliku viskepositsiooni ei leitud, siis jäi edaspidises mängus nend poolt i-le täpp peale panemata ja väravad viskamata. Seevastu Roland Viinil õnnestus väravaesisest saginast litter kolmandat korda T-Rexi väravasse visata, mis lõpuvileks kindlustas liidermeeskonnale 3:1 võidu. Ühe enampeetud mängu juures on Saku 2 punkte 31, Volume Designil ja T-Rexil mõlemal 28.Tõsi Volume Designil on küll üks mäng varuks, kuid ka selle võitmimine ei kõiguta Saku 2 juhtpositsiooni. Loe edasi
 
T-Rex sai teise üheväravalise võidu
Kui HHL 3 grupis alistas tasavägises mängus tagajärjega 3:2(1:1,2:1) Uudeküla Pätsi. Viimassed vaatamata pooliku (1,5 koosseisuga) mängides läksid 3.22 arvulisest ülekaalust Arisalu (Murakas) viskest 1:0 juhtima, alles 10.58 vastas samaga Sumeri (Hiltunen, Leväniemi). Mängu teist poolt tagajärjega 1:1 alustatigi. 20.16 maksis Uudekülale kurjalt kätte võistluste määrustiku vastu eksimine. Oma arvulise ülekaalu realiseeris T-Rex Hiltuni ( Leväniemi) viskest väravaks, viies T-Rexi 2:1 juhtima ja 23.07 Sumerilt, ( kes oma klubi eest kõigi aastate jooksul visanud tänaseks 101 väravat) 3:1. Lõpuminutitel õnnestus Kaspar Peek`il (Martin Uudeküll) Pätsi kaotusseis vähendada 2:3-le. Uudeküla hokifanaatikutest koosnev meeskond tõestas järjekordselt, et vaatamata jäätreeningute puudumisele annab iga mängija mängus 100% ja rohkemgi. Loe edasi
 
Hülged punnitasid vastu
Eile Skoda jäähalis toimunud mängus T-Rexi vastu ja seda vaatamata sellele, et viimased olid tehnilise ja individuaalse mängu poolest peajao võrra paremad, kuid taktikaline vajakajäämine ei lubanud seda kuidagi väravateks realiseerida ja nii lõppes avakolmandikaega väravateta - 0:0 viigiga. Ka mängu teise poole alguses midagi ei muutunud, sest Hülgete väravas mängis Hannes Talja igati tasemel ja sama võib öelda T-Rexi väravas mänginud Martin Lausmaa kohta, sest Hülgete üksikud kontrarünnakud olid väravate hõngulised. Lõpuks kui mängitud oli 22.42 õnnestus Hiltunenil ( Utriainen) siiski T-Rex 1:0 juhtima viia ja 27.44 kasvatas Käbi selle 2:0-le. Mängu lõpu eel 28.21, kui T-Rex jäi väljkul arvulisse vähemusse, õnnestus Maibaumil (Kutuzov, Metlitski) Hülgete kaotusseis vähendada 1:2-le, mis jäi ka mängu lõpptulemuseks. Loe edasi
 
Ka Telia võttis liidermeeskonnalt Saku 2 punkti.
Alles kümme päeva tagasi pidi HHL 3 grupi liidermeeskond Saku 2 loovutama 1:1 viigiga lõppenud mämgus punkti turniiritabaeli keskmiku kuuluvale Kehra Snaipersile. Eile kordus sama mängus 4 kohta hoidva Telia vastu, mis lõppes samuti 1:1 viigiga. Kiirrünnakuga alustanud Telia läks juba mängu 40 sekundil meeskonna mängiva treeneri Marek Sorokini (Kastõrjonok) täpsest kaugviskest 1:0 juhtima ja oli aktiivsemaks ja ründavamaks avakolmandikaja lõpuni, mille ka tagajärjega 1:0 võitis. Mängu teist poolt alustas liidermeeskond vastupidiselt avakolmandikajaga ning 15.28 Kiik Raiko üksikläbimurdest mäng 1:1 viigis. Edaspidi kulges mäng vahelduvate rünnakute ja väravate võimalustega, kuid väravavahtide vastavalt Mikko Kauppi (Telia) ja Ainar Juht (Saku 2) veatule mängule, Mäng tagajärjega 1:1 ka lõppes. Nüüd, kus medalite konkursentsis mängida ülaltoodud meeskondadel vaid 3 mängu on tabeliseis Saku 2 punkte 29, Volume Designil 28 ja T-Rexil 26. Tundub, et esikoht otsustatakse 19. aprillil Śkoda jäähallis toimuval Saku 2 ja Volume Designi omavahelises mängus. Loe edasi
 
Uudeküla PÄTS tuli, mängis ja võitis.
HHL 3 grupi viimase ringi mängus KJHK 2 meeskonda, tulemusega 4:3(2:1,2:2). Uudeküla meeskonna võit on seda hinnatavam, et pea terve hooaeg on mängitud ilma jäätreeninguteta. Sooja talve tõttu saadi kodujääl harjutada kordades, vähem kui kahel käel sõrmi. Kui tavaliselt on pealinna mängudele pärast pooleteisetunnist autosõitu alustatud kuidagi kangelt, siis seekord sõdurpoiste vastu mängides pändi täiskiirus peale juba avaminutil ja see vääris küünlaid. Mängitud oli 9.10 kui meeskonna noorim Kaspar Peek Bergsteini täpse söödu väravaks viskas ja Uudeküla 1:0 juhtima viis. Täpselt 2 min hiljem 11.10 Kasparilt (Arisalo) 2:0 Kolmandikaja lõpus vähenas Zarri ( Liidemann. Pilt) KJHK 2 kaotusseisu 1:2-le. Kohe teise kolmandikaja avaminutil Kaspar Peek`ilt (Joonas Hain, Arisalo) kübaratrikk ning Uudeküla eduseis 3:1. Kui mängitud oli 20.21 kasvatas mängiv treener Martin Uudeküll meeskonaa eduseisu juba 4:1-le. Viimastel mänguminutitel tuli mänguõnn lõpuks ka sõdurpoiste õuele ja 27.52 Liidemannilt (Zarri) 2:4 ja 28.41 Pilt`ilt ( Sarapanjuk, Sprivul) lõpuvileks 3:4. Loe edasi
 
Telia sai 6:2 võidu
Kui HHL 3 ringi mängus alistas Uudeküla Pätsi ja seda tulemusega 6:2(3:1,3:1). Olles vastasest suures ülekaalus eriti elavjõus võeti mängu esimistel mänguminutitel vaevalt autodest mängule saabunud maamehed koheselt liistule. 2.19 Kaselt (Kastõrjonok) 1:0, 5.03 Kristjan Sertilt (Kask) 2:0 ja 5.30 Kaselt juba 3:0. Seejärel käivitus ka Pätsi mäng. Meeskonna parimal ning kiiremal Kaspar Peek´il, õnnestus pärast kahte nurjunud soololäbimurret vähendada Uudeküla meeskonna kaotusseisu 1:3-le. Selle tulemusega ka avakolmandikaeg lõppes. Mängu teine poolt oli kohati küll tasavägisem. 18.55 Paul Sorokinilt (Postolaki) 4:1 ja 19.53 vend Marek Sorokinilt (Kastõrjonok) 5:1. Seejärel Kaspar Peekilt jällegi paar realiseerimata üksikläbimurret, kuni 22.35, mil Liblikmann viskas litri Telia väravasse, vähendades Uudeküla kaotusseisu 2:5-le. Vaid sekundid enne lõpusignaali õnnestus Kristjan Sertil visata Telia võidutulemuseks 6:2. Loe edasi
 
Volume Design sai raske, kuid tähtsa võidu
Kui HHL 3 grupi viimase ringi mängus alistas Tondiraba jäähallis ühist riietusruumi jagava T-Rexi ja seda tasavägises mängus, tulemusega 3:2 (1:0,2:2). Võit oli seda hinnatavam, et T-Rex mängis seekord 100% oma kõige tugevama koosseisuga. Avakolmandik algas ja kulges Volume Designi kerge ülekaalu all ja mängu alguses 4.44 mindi Fomtsenkovi Filipjev) viskest 1:0 juhtima. Ka edaspidises mängus oli Volume Design aktiivsem, kuid mängu skoori muuta ei suudetud. T-Rex mängis litri küll kordades oma kaitsetsoonist Volumi värava alla, kuid kuna siin jäi otsustav pealevise sooritamata ja nii jäigi vaheajaks tabloole Volume Designi 1:0 eduseis. Mängu teist poolt alustas T-Rex esimesest tunduvalt aktiivemalt ja ka agressiivsemalt, mis tõi neile ka 20.41 Utriaineni (Hiltunen) viskest 1:1 viigiseisu. Kuid 22.55 õnnestus Edvin Ollinil Risto Alti täpne sööt väravaks visata ja Volume Design tagajärjega 2:1 juhtima viia. Vaevalt oli litter keskväljakult mängu pandud, kui T-Rexi selle võitis ning Käbi-Sumeri omavaheliste söötudega see Volume Designi kaitsetsooni mängiti ja 23.31 Sumeri viskest mäng 2:2 viigis. Napilt minut hiljem 24.29 vastas sellele aga Volume Designi parim mängija, Fomtsenkov individuaalse soolorünnakuga viies Volume Designi 3:2 juhtima. Seejärel jäi Volume Design käll T-Rexi pidevate rünnakute laviini alla aga kuna kaitse pidas, siis mängu seis, 3:2 jäi püsima. Loe edasi
 
Kalliks läinud võidurõõm
HHL 3 grupi viimases ringis said Hülged teise napi 3:2 võidu, kui selle tulemusega alistati KJHK 2 meeskond. Juba mängu alguses 2.54 oli Hülgetel võimalus karistusvikest juhtima minna, kuid viset sooritanud Heinlo tabas valet sihtmärki - vastase väravavahti ! ja nii jätkus mäng 0:0 seisul. Sellest innustutena aga kandis vilja sõdurpoiste 5.38 sooritatud kontrarünnak, mille Vladislav Zarri (Liidemann, Ojaperv) väravaga lõpetas viies KJHK 2 1:0 juhtima. Edaspidises mängus kandus kerge mänguline ülekaal Hülgete poolele ja 11.02 Maibaumilt (Lipp) 2:1. Sellel seisul algas ka mängu teine kolmandikaeg. Kui enamik mänguaega seisis vaid litri vastastiku üksteise kaitsekolmandiku mängimisega, ilma eriliste pealeviseteta, siis lõpuminutitel tõid väravaid ja seda mõlemale meeskonnale. Kui 28.11 kasvatas Kutuzov (Deniss Loginov) Hülgete eduseisu 3:1-le, siis vaid 2 sek. enne lõpusireeni õnnestus Lindemannil (Zarri) KJHK 2 kaotusseis vähendada 2:3-le. Suures võidutuhinas tuli Hülgetel ikkagi ka valuraha maksta- nende väravasuu - Vahur Põder libises pesuruumis ja nii õnnetult, et vigastas reielihased ja nii lükkub nende vahelejäänud ja täna toimuma pidev mäng T-Rexiga aprillikuu esimesele poolele. Loe edasi
 
Kehra Snasipers võttis liidermeeskonnalt punkti
Juhtus see eile hilisõhtul Śkoda jäähallis toimunud HHL 3 grupi viimase ringi liidermeeskonna Saku 2 ja Kehra Snaipersi vahelises mängus, kus sakulased vaatamata oma tunduvalt nooremale koosseisule ja tehnilisele üleolekule olid suurtes raskustes selle väravateks realiseerimisel, sest Anija küla mängumehed üllatasid igati toimunud aktiivse kaitsemängu ja sagedaste kontrarünnakutega ja tõestasis, et maamehed endid mütsiga lüüa ei lase. Avakolmandikajast oli mängitud 12.01 kui Vilberg avavärava viskas ja Kehra 1:0 juhtima viis ja kuna see jäi ainsaks ja sakulased selleni ei jõudnud, siis vaheajaks Kehra 1:0 eduseis jäigi. Tasavägiselt kulgenud teisel kolmandikajal Kehra 1:0 eduseis püsis kuni 24-da mänguminutini, lõpuks alles siis 23.27 õnnestus Argo Sikul (Hirvelä, Aedla) mäng seisuks 1:1 viigistada, kuid ei enamat. Kuna edasises mängus mõlema meeskonna viskelimiit oli ammendunud, siis viigilise 1:1 tulemusega mäng ka lõppes. Kui kalliks võib osutuda Saku 2 kaotatud mängupunkt seda võib tõdeda juba viimastes mängude voorudes, kui omavahel vastamisi Saku 2 - Volume Design ja Saku 2 - T-Rex. Momendil punkte Saku 2 - 27 (16), Volume Designil 26 (17) ja T-Rexil 24 (16). Täna tondirabas 20.50 vastamisi T-Rex - Volume Design. Loe edasi
 
Kehra Snaipers uuesti võidulainel.
Pärast üleeilset vigaderohkest Snaipersi 2:3 kaotust Hülgetele alustati eile Tondirabas värske Eesti lahtiste Hokiväljakute meistri - Uudeküla Pätsi vastu nagu uue koosseisuga, kuigi mängiti endisega. Juba avaminutitel alustati tempokalt. Kasutati ära, et Uudeküla mängijatel pärast 1,5 tunnist pealinna sõitu veel jalad kanged ja uisutamine 50 % - line. 5-dal mänguminutil 4.12 Järvela viskest Kehra 1:0 ees. 4.57 Kaugelt, mitte eriti kaugelt (Karry Küünemäe, Tarmo Lillsoo) juba 2:0 ja kolmandikaja lõpuks jällegi Kaugelt (Rain Lillsoo, Karry Küünemäe) 3:0. Mängu teisel poolel, nüüd kui Uudeküla meestel ihu soe ja uisutamine 100 %-line mängiti , kui võrdne võrdsega. Kuid kuna kumbki meeskond väravaviskamiseni ei jõudnud, siis lõpptulemuseks jäi Kehra Snaipersi 3:0(3:0,0:0) võit. Loe edasi
 
Volume Design sai kindla 7:0 võidu
Kui selle tulemusega HHL 3 grupi 3 ringi mängus alistati KJHK2 meeskond, kellega kahes esimeses ringis oli mängitud 2:2 viiki. Seekord Volume Design alustas kiirrünnakutega ja jättis KJHK2 kuni mängu lõpuni pideva surve alla. Avavärav juba 1.42 Hannukselalt (Knõshuk) ja 10.00 Ilja Vetrennikovilt (Fomtsenkov, Manuilenko) 2:0. Vaheajaks kasvas aga 13.31 Edvin Ollini (Alt, Oliver Ollin) viskest Volume Designi eduseis juba 3:0-le. Samas vaimus jätkati ka teisel kolmandikajal. 20.20 Edvin Ollinilt (Alt) 4:0. Seejärel usaldati ohjad Alti ja Oliver Ollini abiga soomlase Hannuksela kätesse ja seda igati õigustatult, 23.04 Joakimilt 5:0 ja 27.11 (Fomtsenkov) 6:0. Visete seeria lõpetas 27.20 meeskonna resultatiivsem Fomtsenkov (Hannuksela), kelle täpsest pealevikest Volume Designi võidutagajärjeks jäi 7:0 (3:0, 4:0), kusjuures mängu resultatiivsem oli kübaratriki teinud Joakim Hannuksela. See võit lubab Volume Designil jätkata mänge 1 - 3 kohale koos Saku 2 ja T-Rex-iga. Momendil on küll kõik trumbid Saku 2 taskus, kuid kõikidel on jäänud mängida veel 4-5 mängu, seejuures ka kõik omavahelised mängud. Loe edasi
 
1-20 of 790 Järgmine Leht >>