Kolmas ja neljas grupp lõpetasid, esimine - teine jäid pausile
Mullu sügisel oktoobrikuu esimesel poolel alanud Harrastajate Hokiliiga 2021.a meistrivõistlustele registreerus tervelt 25 ! meeskonda, kes loositi mängutugevuselt erinevatesse gruppidesse. Vaevalt oli jõutud mängudega alustada ja enamustel meeskondadel oli mängitud vaid kolm mängudevooru, kui kogu maailmas aktiviseerus koroona viiruse levik, seda ka Eestis. Selle leviku takistamiseks asetatud esimesed piirangud tabasid ka Harrastajate Hokiliigat. Harrastussportlastel keelati sisehallides treenimine ja võistlemine. Kuid kuna samal ajal oli lubatud seda teha välisväljakutel, siis tuli liigal kiiresti ümber orienteeruda ja välisväljakutele kolida. Kuid kuhu, sest pealinnas praktiliselt neid ei ole. Meenus, et sügisel avati Pirital, Velotrekil uus tehisjääga hokiväljak. Sõit Piritale ja kohtumine hokitaustaga Pirita linnaosa Spordi arendus- ja müügijuhi Oliver Lindemanniga oli rohkem, kui paljulubav. Teeme ära ! Mis sellest, et hokiväljaku mõõtmed on 21 x 42 m (tava hokiväljakul 30 x 61 m). Ei ole probleem. Mängime lihtsalt väiksemate koosseisudega, 1 + 5 asemel 1 + 4. Ja kui päev hiljem teatas Laupäeva hokimeeskonna ülem Margus Leet, et nemad hakkasid treenima Tallinnast 30 km kaugusel Aruküla Spordikeskuse uuel ja kaasaegsel välisväljakul ja edestas mulle ka Aruküla Spordikeskuse juhataja Kadri Kesküla telefoni numbri, siis mul ei olnud probleemiks viimasele koheselt helistada ja vaba jääaega paluda. Lausa uskumatu, kuid tõsi, et ka Kadrilt tuli positiivne vastus. Ja nüüd oli võimalus koheselt mängudega alustada ja vähemalt esimese-teise ringi kalendermängud ära mängida. Ja mis veel peamine, mängud oli võimalik mängida normaalsetel kellaaegadel, mitte nagu senini jäähallides, kus teinekord mäng algas alles kesköö eelviimasel tunnil ja jäähallist lahkuti päeva esimest tunnil.

Nüüd, kus jää mured olid murtud – oli võimalus kõikide gruppide mängud kiiresti ära mängida, sest karta oli, et kiiresti levima hakanud koroona viiruse tõttu, võib ka välisväljakutel mängimine uute piirangute alla sattuda. 3 ja 4 gruppide meeskondade treenerid ja mängijad võtsid asja tõsiselt ja ütlesid, et mängime mängud ära, kasvõi 2 mängu nädalas ja nii see kõik ka läks.

Valitsuse otsus pani piirangu, keelates 3. märtsist ka välisväljakutel võistlemise. 1-2 grupi meeskonnad lootsid aga looja peale, et küll me aprillis jätkame, mängides igaüks ära vaid paar mängu. Osa meeskondi aga loobusid üldse, teatades, et meie välisväljakutel ei mängi – jäädes seega pikaajalisele oote reźiimile. Loodame, sügisel septembris-oktoobris, enne 2022. aasta meistrivõistluste algust ka nendega ühele poole saada.

HHL MV 3 grupp reastus alljärgnevalt (mängud, võidud, viigid, kaotused, punktid ja väravate vahe):
6. Sparta 2 5 0 1 4 1 8 – 21

1. Wild Vepr mängis koosseisus: Sergei Dikterjov, Aleksei Romanovski, Maksim Ivanov, Ruslan Banasevits, Dmitri Tarkoev, Andrei Vesselov, Filipp Morozov, Viktor Suhhodolov, Pavel Semenev, Deniss Loginov, Andrei Huttunen, Dmitri Temnikov, Gennadi Besstśastnov, Roman Shapovalov, Artjom Lorens, Rustam Korsunov, Danila Tarkoev, Vladislav Naidjonov, ja Alekse Ljamtsev.
Meeskonna treenerid Ilja Simagin ja Aleksandr Kablukov

2. Kurase Hülged: Vahur Põder, Hannes Talja, Neeme Kase, Petteri Kaipainen, Svem Maibaum, Erik Veveris, Uhmet Taherzadeh, Sergei Orlov, Viktor Spoda, Jaanus Talja, Olavi Heinlo, Aleksander Talja, Anti Krik, Silver Lahi, Rainer Lahi, Vjatseslav Ten, Aleksei Valjaikin, Vadim Belik
Treener: Alex Lublin

3. Zarjad Baltic: Delen Schüle, Pavel Rud, Aleksei Zelentsov, Daniil Zelentsov, Vladimir Kotskin, Jevgeni Kotskin, Sergei Evdokimov, Aleksei Solovjov, Aleksei Kasperovits, Artjom Morozov, Arsenij Podśivalov, Dmitri Tsekanov, Andrei Bauer, Sergei Sabirzyanov, Pavel Slobedenjuk, Edrian Griśkun, Artur Karaman, Vjatseslav Obolenski, Aleksandr Ostaptśuk, Vadim Vesselov
Treener: Pavel Safonov

3 grupi parimad mängijad:
Parim väravavaht: Sergei Dikterjov (Wild Vepr)
Parim kaitsemängija: Silver Lahi ( Kurase Hülged)
Parim ründaja; Edrian Griśkun (Zarjad Baltic)
Resultatiivsem mängija Vladislav Naidjonov (Wild Vepr)

HHL MV 4 grupp
1. Mari Selts 6 4 1 1 9 23 – 13
2. Laupäevahoki 6 3 2 1 8 23 – 16
3. KJHK DT 6 0 4 2 4 13 - 18
4. Zarjad Baltic 2 6 1 1 4 3 13 - 25

1.Mari Selts: Dmitri Tilk, Sergei Smirnov, Anatoli Girenko, Vladimir Girenko, Dmitri Zabirov, Andrei Manulenko, Anton Kriśkans, Ain Kudeviita, Aleksei Laius, Aleksei Malkov, Ivan Bilorus, Anton Smõkov, Aleksei Jefimov, Leonid Pärlin, Nikolai Vasiliev, Sergei Uruśev, Jevgeni Gaiduk, Dmitri Puzõrjov, Vladimir Puzõrjov, Valeri Gimajev
Treener: Anatoli Chernov

2. Laupäevahoki: Rico Daniel Kivi, Dmitri Antonov, Priit Allikivi, Margus Leet, Allari Lepik, Meelis Rattas, Martin Rattas, Merike Padar, Henri Kalmist, Kristjan Saaret, Sergei Grjaznov, Joonas Valge, Andre Lippmaa; Henri Saar, Andrus Aavaste, Veiko Pesur, Rita Kivi, Madis Matsberg, Martin Öövel, Rene Pärkson, Kaarel Tamme, Jaanus Viikholm, Igor Balandin, Silver Salonen, Rauno Esaul, Kristjan Normak
Treener: Gordei Demarin

3. KJHK DT: Roman Bljudz, Alex Benevelli, Karli Ojamäe, Joonas Vesterlund, Kaido Kivistik, Meelis Pilt, Taisto Kruusma, Meelis Soosaar, Hanno Pankin, Lauri Lõhmus, Bryan Burke, Torioon Ojaperv, Denis Petrov, Andrei Śarapanjuk, Martin Suigusaar, Aivo Vahemets, Kyle Hartwell, Madis Aasjärv, Andrei Bodrov
Treener: Anton Gurtavoi

Parim väravavaht: Rico Daniel Kivi (Laupäevahoki)
Kaitsemängija: Kyle Hartwell (KJHK DT)
Ründemängija: Daniil Suursoo (Zarjad Baltic 2)
Resultatiivsem mängija: Sergei Grjaznov (Laupäevahoki)

Parimad ja aktiivsemad kohtunikud:
Ivan Loginov, Igor Hromov, Sergei Lukin, Ilja Härm, Viktor Goliusov

HHL tänab kaasabi eest 2021.a liiga meistrivõistluste läbiviimisel:
Oliver Liidemanni ja Kadri Kesküla
Risto Alt´i pikaajalise koostöö eest liiga arendamisel
Oksana Boiko`d Harrastajate Hokiliiga aktiivse ja igakülgse arendamise eest

Kohtumiseni septembris 2021 Škoda jäähallis!
Selleks hoidke distantsi ja kandke maski!

Jaan Ahi
Peakohtunik Loe edasi

Laupäevahoki meeskond üllatas
Kui veebruarikuu viimasel päeval HHL MV 4 grupi viimases mängus alistas seni kaotuseta püsinud Mari seltsi meeskonna ja seda tasavägises ja väravaterohkes mängus 6:5. Mari meeskonna uskumatu kaotus tundus uskumatuna ka meeskonna tegevjuhile Valeri Gumajevile, et kui viimane, kes ise kohal ei olnud ja ta otse Peterburgist saabudes tagajärje õigsust palus kontrollida koguni HHL presidendil Oksana Boikol, sest poisid olid temale öelnud, et mäng oli viigis. Tundus, et poistel oli lihtsalt häbi õige mängutagajärg öelda, sest kaotus tuli meeskonnalt, kes alles paar aastat tagasi jäähokimängu õppimist ABC -st alustas. Mängu algus oli maridele paljulubav juba kuuendal mänguminutil mindi Vasilevi (Kudavita, Vladimir Gerinko) viskest 1:0 juhtima ja kaheksandal minutil viskas Jefimov (Kudavita) 2:0. Tunduvalt aeglasemalt käivitunud Laupäevahoki mängumootur kävitus esimese kolmandikaja jooksul vaid korraka, kui Balandin (Grjaznov) vähendas küll meeskonna kaotusseisu 1:2-le, kuid sellele vastas Anatoli Girenko (Kudavita) omapoolse väravaga, kasvatades Mari seltsi kolmandikaja lõpuks 3:1-le. Teise kolmandiku algus mängiti vahelduvate rünnakutega, kus väravaid ei visatud. Kuid kolmandikaja keskel tarvitses Laupäevahoki parimal mängumehel Sergei Graznovil meeskonna kaotusseis algul 2:3-le vähendada ja seejärel ka 3:3 viik jalule seada - oli mängu initsiatiiv juba Laupäevahoki poolel ja selle kinnituseks viskas Balandin viimaseks kolmandikajaks meeskonna 4:3 eduseisu. Viimase kolmandikaja esimistest mänguminutitest Laupäevahoki pidev surve kasvas ja 35.12 kübara triki teinud Grjaznovilt 5:3 ja minut hiljem juba tema mängu neljas värav kasvatas Laupäevahoki meeskonna eduseisu juba 6:3-le ! Mängu lõpuminutitel olles turvalises kolmeväravalises eduseisu kaotas Laupäevahoki meeskond korraks senise mängurütmi, eksiti litri söötmisel ja kohe oli ka kuri karjas. Tundus, et uue hingamise saanud Mari meeskond ei tunnistanud veel kaotust. Kiiretest kontrarünnakutest vähendati Anatoli Girenko (Vladimir Girenko) viskest kaotusseis 4:6-le ja seejärel Jevimovilt 5:6. Sellega oli litritesadu Pirita hokiväljakul lõppenud ja Laupäevahoki meeskond 6:5 võitnud ning tõestanud, et nende meeskonnaga tuleb tulevikus igal meeskond arvestada. Tänud treener Gordei Demarin - Sinu töö on kandnud vilja ! Lõplik paremusjärjestus 1. Mari selts 11, 2. Laupäevahoki 10, 3. KJHK DT 6, 4. Zarjad Baltic 2 5 ning vaid 1 ringi mänginud TLT 0 punktiga. Jaan Ahi Loe edasi

Ka 4 grupp lõpetas
Seda küll viimasel minutil, 28. veebruari õhtupoolikul vahetult enne uute piirangute kehtestamist. Viimane mängudevoor omas erilist tähtsust meeskondade üldise paremusjärjestuse määramisel ja mängus oli ka medalite värvus. Kolmandat kohta ja pronksmedaleid otsustavas mängus olid vastamisi KJHK DT - Ja Zarjad Baltic. Kui esimeses ringis oli Zarjad Baltic sõdurpoisse löönud nagu rannamees rotte ja võitnud kuivalt 4:0, siis seekordne mäng oli hoopis teisest mastist. Avakolmandikul läks küll Zarjad Baltic Romanovi (Iljin) viskest 1:0 juhtima ja selle tulemusega võitis ka kolmandikaja, kuid teisel kolmandikul oli KJHK DT mängus tagasi. Mängitud oli 22.16, kui Pilt mängu viigistas, kuid sõdurpoiste väravarõõmu kaja ei olnud veel lõppenud, kui Eesti ühe parima hokimängija Toivo Suursoo poeg - Daniil Suursoo, Grozanini täpsest söödust Zarja Baltica uuesti eduseisu, 2:1 viskas. Kolmandikaja lõpuminutiteks sõdurpoiste päälik Anton Gurtavoi oskuslikult koondas vägesid ja nende dessanti Zarjad Baltica väljakupoolele - korvas edu. Mängitud oli 26.21 kui Benevelli seadis jalule 2:2 viigi ja minut enne viimast mäguperioodi viskas Ojamäe KJHK DT 3:2 eduseisu. Viimane mängukolmandi möödus vahelduvate rünnakutega, kuid mänguskoor ei muutunud ega muutunud. Juba tundus, et KJHK DT pistab 3:2 võidu taskusse, kuid Zarjad Baltica mängijad olid teisel arvamusel. Treener Pavel Safonov on neid õpetanud, et aktiivselt mängida tuleb kuni kohtunike lõpuvileni. Ja seda ka mehed tegid, kui vaid loetud sekundis enne lüpuvilet Romanov mängu lõppseisuks 3:3 vormistas. Seega olenemata viimasest mängust on 4 grupi lõppseis 1. Mari Selts, 2. Laupäevahoki, 3. KJHK DT, 4. Zarjad Baltic ja 5 vaid esimise ringi kaasamänginud TLT. Momendil on 4 grupi tabelist jalutama läinud Laupäevahoki ja KJHK DT 1 ringi 2:2 tulemus, mida otsitakse. Jaan Ahi Loe edasi

HC Wild Vepr 3 grupi võitjaks
2021.a HHL MV algasid küll juba mulluse aasta oktoobrikuu alguses, kuid vaevalt pärast starti, poolteist kuud hiljem, tuli aga hoogsalt levima hakanud koroonapandeemia tõttu "aega maha võtta". Teistkordne start lubati alles kolme kuu möödudes, kuid nüüd juba uute piirangutega. Nimelt võisid harrastusmängijad jätkata vaid välisväljakutel. Viimased Tallinnas praktiliselt küll puuduvad, olemas on vaid Pirita Spordikeskuse väiksemate mõõtudega (21x42 m) hokiväljak. Olgu mainitud,et viimase Tallinnas tegutsenud - Lastestaadioni välisväljaku pühkis koos väljaku ja abihoonega maapealt Eesti tollane Jäähokiliidu president Priit Vilba (Wilbach) juba kahetuhandate aastate alguses ja seda suures ja paljulubavas jäähallide ehitamise plaanis, lubades sinna ehitada moodsa jäähoki sisehalli. Ütleb ka eesti vanasõna, et hea mees kes lubabki. Juhtus nii, et jäähalli asemel Eesti Jäähokiliidule Tallinna linnavalitsuse poolt 50 aastaks eraldatud maaalale ja seda kuni tänaseni eksisteerib autoparkla! Seda seniks. Et harrastusmängijad päris mängudeta ei jääks otsustas HHL juhatus ja kohtunikekogu välisväljakutel jätkata, kusjuures tuli boonusena juurde Aruküla hokiväljak. Siinjuures veelkord tänu igakülgsele vastutulekule ja meeldivale koostööle tänusõnad Aruküla Spordikeskuse juhatajale Kadri Keskkülale. Eriline kiitus ja tunnustus ka hokitaustaga Pirita Spordikeskuse Arendus- ja müügijuht Oliver Liidemannile. Allakirjutaja, oma ligemale 85 elu- ja 65 aastase jäähokialase tööaasta jooksul tundis esmakordselt, et hokiväljaku jääaja planeerimisel on jäähoki number üks! Senini on vähemalt harrastusmängijatel nii treeninguid, kui ka mänge olnud võimalik pidada vaid hilisõhtustel tundidel, tihti isegi poolteist tundi enne südaööd, kusjuures jäähallist lahkutakse juba järgmise päeva esimestel minutitel. Siinjuures olgu märgitud, et iluuisutajate ja hokimängijate vahel on parema jääaja suhtes kana kitkutud juba ammusest nõukaajast. Usun, et enamik hokihuvilisi ei tea, et esimene (loe esimene)! tehisjääga uisuväljak terves tolleaegses N-Liidus ehitati juba 1956 aastal Tallinna Mererajooni Kadriorgu, kus jääpinda oli vaid 1/3 hokiväljaku mõõdetest - et hokimängijad seda kasutada ei saaks ! Nüüd, kus mängus oli parem pool muna, kui tühi koor, HHL MV said jätkuda. Kui 3 ja 4 grupi meeskonnad võtsid edasist mängude jätkamist tõsiselt, siis seda ei saa öelda mõnede 1-2 grupi meeskondade kohta, kus osa meeskondi loobus ja loodab senini looja peale, et küll me peatselt taas jäähallides mängime. HHL MV 3 grupp aga jätkas ja meeskondade treenerid tegid kõik, et mängud mängitud saaksid, Ja ühiste pingutustega see kõik teoks ka sai. Senini kindlalt liidrirollis olev ja kõik mängud võitnud Wild Vepr sai ka viimases voorus tasavägiselt kulgenud mängus 4:1(0:0,2:0,2:1) võidu Kakumäe Kullide üle. Kus avakolmandikul väravaid ei visatud. Alles teise kolmandikaja 23-dal mänguminutil läks Wild Vepr Deniss Loginovi (Juri Moler) viskest 1:0 juhtima ja kolmandikaja lõpuks 2:0 Aleksi Ljamtsevilt. Viimasel kolmandikajal kasvatasid Vladislav Najdjonov (Deniss Loginov) ja Viktor Suhhodolov(Juri Moler) Wild Vepri juba 4:0 eduseisu, kuid alles mängu viimasel sekundil viskas Tanel Lomp Kullide auvärava. Mäng oli tegelikult tasavägisem, kui seda näitab protokoll. Kullid olid rünnakutel kohati isegi aktiivsemad, kuid kuidagi ei suudetud supermängu teinud vastaste väravavahti Sergei Diktarjovi üle mängida. Kui juba ainuüksi kolm üks-üks olukorda jääb realiseerimata, siis tuleb paratamatult kaotusega leppida. Lõplik paremusjärjestus: 1. Wild Vepr (treener Ilja Simagin) 10 punktiga, 2. Kurase Hülged 9 punktiga, 3.Zarjad Baltic 5 punktiga, 4. Kakumäe Kullid samuti 5 punktiga. Kuigi Zarjad Baltica ja Kakumäe Kullide omavaheline mäng oli lõppenud 3:3 viigiga, sai otsustavaks Zarjad Baltica meeskonna parem väravate vahe 11-10, Kakumäe Kullidel oli see 15-17. 5 koht 3 punktiga Vipers 2 3 punktiga ja 6. Sparta 2 1 punktiga. Jaan Ahi' Peakohtunik Loe edasi

Küllaltki tasavägiselt
Kulges Pirita hokiväljakul HHL MV 3 grupi mäng Wild Vepri ja Sparta 2 meeskondade vahel, kus mängu avaminutitel õnnestus Wild Vepril Semenevi ja Huttuneni visetest 2:0 juhtima minna, kuid kümnendal mänguminutil vähendas Sparta 2, Batõsurko viskest kaotusseisu 1:2-le. Minut hiljem Maksim Ivanovi täpsest viskest Weld Vepr 3:1 eduseisus, kuid avakolmandikaja eelviimasel mänguminutil Jermuzevitsi (Sidorenko) väravast vaheajaks Sparta 2 vaid üheväravalises kaotusseisus - 2:3. Tasavägine mäng jätkus küll ka mängu teisel poolel, kuid ka siin pidi Sparta 2 tunnistama vastaste üheväravalist 1:2 paremust. Sparta 2 värav viimasel mänguminutil Hussainovilt, Wild Vepri mõlema värava autoriks oli aga Najdjonov, mis andis Weld Vepri võidutagajärjeks 5:3(3:2,2:1). Loe edasi

HHL jätkas
Koroona kriis pani tervelt kolme ja pooleks kuuks kõik mullu oktoobris HHL meistrivõistlustel startinud 25 meeskonda - oote reziimile. Pärast pikka pausi jätkati, kuid nüüd vaid looduslikel hokiväljakutel. Pealinnas praktiliselt neid ei ole. Terve tallinna peale vaid üks Pirital sealse Velotreki väiksemõõduline 21 x 41 m mõõtudega aga siiski hokiväljak ja mida teha, kui häda ajab härja kaevu, siis ka HHL-i 3 ja 4 grupi meeskonnad sinna mängima, kuid mida parata, sest kuigi nüüd tuleb mängida väiksemate koosseisudega 1+4 ( muidu mängitakse 1+5 ja seda suurtel 30+61 m suurustel väljakutel, kuid tekkinud olukorras abiks seegi. Selleks, et veel rohkema, kui poolesada mängu saaks mängitud, ulatas abistava õlekõrre Raasiku valla Aruküla Spordikeskus mille energiline Juhataja proua Kadri Keskküla leidis võimaluse spordikeskuse juures uues ja ideaalses korrasoleva jäähokiväljaku tunni- plaanis siiski vabu tunde jäähädas HHL klubide meeskondadele nii treeninguteks, kui ka võistlusteks üürida. Ja nii said HHL- 2021 aasta meistrivõistlused jätkuda, kuid mitte täies koosseisus, sest lumehelbekesed: Dragons 1 ja 2 meeskond, Sparta 1, Vipers 1 ja Tiigrid loobusid- nemad värskes õhus, välisväljakutel ei mängi. Koroona hooaja avamängus, hhl-i 4 grupis sai Laupäevahoki meeskond kindla ja suureskoorilise võidu Zarjad Baltica üle. Laupäevahoki läks juba avakolmandikaja esmisel mänguminutil mängu kangelaseks osutunud Sergei Graznjovi viskest 1:0 juhtima ja 3.11 saatis Meelis Rattase täpsest söödust juba teistkordselt litri Zarjad Baltika väravasse. Edasine Laupäevahoki mäng läks õlitatult ja nagu lepase reega 9.03 Matsbergilt 3:0 . Seejärel 11.35 õnnestus Zarjad Baltical karistusviskest kaotusseis küll 1:3-le vähendada, kuid kolmandikaja viimasel mänguminutil Saarelt (Grjaznov) vaheajaks 4:1. Mängu teisel poolel Laupäeva mänguline ülekaal jätkus ja mägu lõpptulemuseks 6:1 väravad veel Lippmaalt ja Saarelt (Grjaznov). Jaan Ahi Loe edasi

Häid pühi
Rahulikke jõule ja head vana aasta lõppu! Loe edasi

Sparta 2 jättis võidu vormistamata.
HHL MV 3 grupi kohtumine grupi ühe tugevama Hülgete ja seni autsaideri rollis oleva Sparta 2 meeskondade vahel kulges oma vahelduvate tõusude ja mõõnadega. Vaevalt oli litter keskväljaku lahtiviskest Aleksandr Talja hokikepile libisenud, kui ta selle vabal positsioonil olevale Silver Lahile söötis ja viimase kiire spurt ja täpne pealevise ning Hülged 1:0 juhtimas - aega oli kulunud vaid sekundeid 28. Ka edasises mängus olid Hülged ründavamad, millele Sparta vastas mitte eriti ohtlike kontrarünnakutega. Avakolmandikaja viimane mänguminut soosis jällegi Hülgeid, kui Neeme Kase ( Jaanus Talja, Uhnet Teherzadeh) viskas vaheajaks Hülged 2;0 eduseisu. Mängu teist kolmandikaega alustas Sparta 2 elavamalt, kus üks kontrarünnak jätkus teisele ja 19.31 vähendas Sergei Rjabov (Anton Salnikov) Sparta 2 kaotusseisu 1:2-le. Edasises mängus ja seda mängu lõpuni jäid Hülged vastase pidevate rünnakute alla, kellede ründemängijaid lasti kordades mängida 1:1 vastamisi Hülgete väravavahi Taljde perekonna noorema poja Hannes Taljaga, kes korduvalt vastaste pealevisked enda kasuks lahendas ja seda kuni eelviimase mänguminutini, siis tuli lõpuks Alaksandr Gurevi (Vladislav Malkov) visatud litter väravavõrgust väljavõtta. Kuna Sparta 2 jäid rida reaalseid väravavõimalusi (Malkov) vormistamata, siis 2:2 viik mängu lõpptulemuseks jäigi. Loe edasi

Mari Selts sai teenitud võidu
Kui HHL MV 4 grupi 1 ringi viimases voorus tulemusega 4:1 alistas Zarjad Baltica 2 meeskonna, Oma tehniline paremus pandi maksma juba avakolmandikajal, kui Sergei Urõśevi (Girenko, Vassiljev)) viskest mindi 9 mänguminutil 1;0 juhtuma. Vaheajaks kasvatas Valeri Gimaev (Śmõkov) Mari Seltsi meeskonna 2:0 eduseisu. Mängu teine komandikaeg algas marilastele paljulubavalt , kui juba esimesel mänguminutil Aleksei Jefimovilt ( Kudeviita) 3:0 ja vähem kui minut hiljem Anton `Śmõkovilt juba 4:0.Ka edasises mängus oldi marilased küll kerges mängulises ülekaalus, kuid mida aga enam väravateks ei õnnestunud realiseeruda. Zarjad Baltic 2 päris nulli peale siiski ei jäänud, sest 22.35 Vladimir Iljinilt nende auvärav. Vaatamata mänge segavale koroona viirusele sai 4 grupis 1 ringi kõik mängud mängitud. Kaotuseta ja 8 punktiga on juhtimas Mari Seltsi meeskond, 2 kohal HK Laupäevahoki 6, kolmandal kohal Zarjad Baltica 4, neljas KJHK DT 2 punktiga. Liiga uustulnukal TLT meeskonnal jäi punktiarve avamata. Loe edasi

Dragons 2 - Sparta 2 - 5:2
3 grupi kolmandas mänguvoorus sai grupi tugevamate hulka kuuluv Dragons 2 vajaliku võidu seni kõik mängud kaotanud Sparta 2 üle (viimase mängutugevus on tänavu langenud pärast seda, kui liiga jooksikud eesotsas Nikita Kutuzoviga jälle meeskonnast jalgalasksid (sinna tuldi Hülgetest). Dragons 2 läks mängu juhtima juba avaminutil Kirill Tserjukovi üksikläbimurdest avavärava viskas, kuid juba 4-dal mänguminutil Artjom Larjuśin mängu viigistas, edasises mängus kuulus kerge mänguline ülekaal Dragonsi dubleerivale meeskonnale, kes ka vaheajaks Aleksandr Lavrienko (Kopytin, Ratnikov) viskest 2:1 juhtima läks. Ka teisel mänguperioodil Dragons 2 mänguline ülekaal püsis. Mängitud 20.56, kui Tserjukanovilt 3:1, 24-dal mänguminutil õnnestus Aleksandr Gurovil (Sidorenko) kaotusseis 2:3-le vähendada, kuid mängu lõpuminutitel valitses Dragons 2. Lõpuminutitel pääsesid lõpuks ka eesti mängumehed püüne peale, kui Margus Liäänemäelt (Lapteyka) 4:2 ja 27.25 Uudeküla mehelt Martin Uudekülalt Dragons 2 võidutulemus 5:2. Loe edasi

Panter jättis Dark Vepri 0 peale
Kui 1-2 grupi mängus alistas viimase kuivalt - 4:0. Avakolmandikaeg võideti Aleksei Sarapi (Kastõrjonok) ja Aleksei Kastõrjonoki (Zomov) visetest 2:0. Sama kordus ka mängu teisel poole, kus mänguskoori tegid , endine Kakumäe Kullide parim mängumees Martin Lingvide ( Paul Sorokin) ja Rene Bernhard ( Kastõrjonok). Loe edasi

Starost ne radost !
Ütleb vene vanasõna ja seda pidi tunistama ka Kehra Snaipers, kui endast tunduvalt noorematest mängijatest koosnevale Dragonsile 2:5 kaotasid. Avakolmandikaeg punniti igati vastu, mis kaotati vaid 0:1. Dragonsi värava viskas Eesti omaaegse parima treener Aleksei Smirnini poeg - Aleksandr Smirnin. Üllatuslikul alanud teiselkolmandikaja avaminutite näitas Snaipers aga, et me oleme küll vanemad, kuid kohati ka kobedamad. 15.50 Arnold Järvela (Aivar Urva) viigistas ja 16.18 Henry Küünemäe (Tarmo Lillsoo) viskest - Snaipers 2:1 juhtimas ja rõõmupidu jätkus kuni 21 mänguminutini. Edasises mängus oli Anija küla meestel aga kummid pooltühjad ja Dragons näitas oma võimu. 20.46 Pavel Bogdanov viigistas, 22.24 meeskonna vaimselt isalt Ando Abredaalilt (Kevask) 3:2, 25.12 Konstantin Kevaskilt (Kruglik) 4:2 ja Dragonsi võidutagajärjeks Vitali Tarrastelt (Smirnin, Bogdanov) 5:2. Jaan Ahi (sündinud Tartus kevadel 1936) Loe edasi

Kaitsejõudude Hokiklubi ehmatas Tiigrid
Tondiraba jäähallis, kui HHL MV 1-2 grupi mängu avakolmandikajal, mängitud oli vaid 2.36 läks Kevin Frenchi (David Söderblom, Oliver Lindemann) viskest 1:0 juhtima. Ka järgnevatel mänguminutitel hoiti Tiigrid pinge all ja üllatused jätkusid kui 10.00 Steven Rugeni (Komi, Abramov) viskest lendas litter Teist korda Tiigrite väravasse, KJMK HK 2:0 eduseisuks!. Alles kolmandikaja lõpuminutitel 13.03 kui KJHK oli väljakul arvulises vähemuses õnnestus Pavel Safonovil Tiigrite avavärav visata ja kaotuseis 1:2-le vähendada. Vähem kui minut hiljem, kolmandikaja viimasel mänguminutil õnnestus Deniss Kudrjavtsevil vaheajak mäng seisuks 2:2 viigistada. Juba teise kolmandikaja alguses oli KJHK-l püssirohi otsas ja nüüd hakati vastaste rünnakuid takistama põhiliselt jõuvõtetega, kahjuks aga võistlusmääruste vastaselt. See Tiigritele igati sobis, sest nüüd kus oli ülesaadud avakolmandikaja ehmatusest mängiti jälle nagu lepase reega. 18.29 mindi Edgar Baranini ( Andrei Griśkun, Stanislav Pankov) viskest 3:2 juhtima ja Tiigrite 4:2 võiduvärav Ilja Tsegotovilt. Loe edasi

Saku HK sai esimes kaotuse
Ja selle 1-2 grupi kohtumises Vipersiga. Sakulased olid kogu mängu jooksul Vipersi suurema surve all, kuid suuremast kaotusest päästis meeskonda suurepäraselt mänginud 61 aastane väravavaht Ainar Juht, Avakolmandikajal suutis Vipers vaid korra 9-dal mänguminutil isa-poja ja mängiva treeneri koostööst Maksim Lovkov ( Mihhail Lovkov, Gordel Demarin) litri Saku väravasse visata. Sama mängupilt kordus ka teisel mängukolmandikul. Vipersi teine värav 16.50 Igor Semjonovilt ( Igor Habarov, Sergei Teterjukov).. Seega Vipersi 2:0 võit ja Saku esimene kaotus. Loe edasi

Küllaltki tasavägine
Oli 1-2 grupi kohtumine Dragonsi ja Tiigrite vahe, Oma vaieldamatu tehnilise paremuse panid Tiigrid avakolmandikajal maksma kahel korral, kui Ilja Tsegotovi (Shkljarov, Safonov) ja Aleksei Petrovi (Zitnikov) visatud väravatest vaheajaks Tiigrid 2:0 eduseisus. Teise kolmandikajal 18.07 kasvatas Aleksandr Shkljarov ( Mamadhzanov) Tiigrite eduseisu 3:0-le, kuid vaid poolminutit hiljem vastas Konstantin Kevask (Abreldaal) omapoolse väravaga ja vähendades Dragonsi kaotusseisu 1:3-le, mis jäi ka mängu lõpptulemuseks. Loe edasi

Sparta sai napi 2:1 võidu
Kui selle tulemusega alistati tasavägises ja võistluslikus mängus T-Rex Volume Design. Mängiti küll heatasemelist hokit, kuid kus litri väravasse viskamisega oli mõlemal meeskonnal tõsiseid probleeme. Avakolmandikaja ainsat Vadim Pukkoneni visatud väravast läks Sparta vaheajaks 1:0 juhtima. Samas stiilis mängiti ka mängu teine kolmandikaeg, kus 18.18 õnnestus Deniss Nikolaevil (Oleg Malikov) Sparta eduseisu kasvatada 2:0-le. T-Rex Volume Disigni (Põhjamaade abivägi) demonsteeris küll tehniliselt ilusat hokit, lõi hulgaliselt ka väravahõngulisi momente, kuid alati jäi i-le punkt panemata. Viimasel mänguminutil sai sellega hakkama - oma mängumees Aleksi Fomtsenkov , kes mängu lõpptulemuse, T-Rex Volume Designi meeskonna kaotusseisu 1:2-le vähendas. Loe edasi

HC Vepr võttis oma
HHL MV 1-2 grupi kohtumises Purikatega. Vaid 10, kõik tehniliselt heatasemelise mängijaga mänginud Vepr näitas juba esimestel mänguminutitel, et kellele turniiritabelis võidupunktid kirjutatakse. Väljakuperemed olid kogu kohtumise vsastaste pideva surve all ja mänguskoori avas Dmitri Nikonov (Martin Gut, Dmitri Boschelli), kui oli mängitud täpselt 6.00 ja juba 8.01 viskas Martin Gut Igor Zagorski söödust 2:0. Minut hiljem Zagorskilt 3:0. Purikad vastasid üksikute kontrarünnakutega, milledest Argo Kungla vise tabas ja nii jäi Vepr vaheajaks 3:1 eduseisu. Teisel kolmandikajal Purikate ründemäng küll elavnes, kuid väravaid see ei toonud. Vepr jätkas aga omas mängurütmis, kusvastased mängiti üle. 22.14 Boschellilt (Federenko) t 4:1, 24.30 Sergei Manuśkinilt ( Nikonov) 5:1 ja 26.15 Zagorskilt (Federenko) 6.1, mis jäi ka mängu lõpptulemuseks. Loe edasi

Mari Seltsi meeskond jätkab kaotuseta
HHL MV 4 grupi seni kaotuseta püsinud Mari Seltsi ja Laupäevahoki meeskonnad kohtusid kolmandas voorus omavahel. Tasavägiselt alanud avakolmandikajal oli näha küll Mari Seltsi meeskonna tehnilist paremust ja enamike mängijate suuremaid võistluskogemusi, kuid vaatamata sellele Laupäevahoki meeskonna tagala pidas ja tekkinud võimaluste juures vastati ka omapoolsete kontrarünnakutega. Vaatamata ülaltoodule jäi avakolmandikajal mänguskoor avamata. Kui teisest kolmandikajast oli mängitud 22.15 õnnestus Aleksei Jefimovil Anton Śõmõkovi täpsest söödust mänguskoor avada. Järgnevate mänguminutil mängis Laupäevahoki eelmise mängu trikimeister Joonas Valge ka nüüd vastasmängijad enda seljataha ja seda koguni 4-5 korral vastamisi Mari Seltsi väravavahi Valeri Gimaeviga, kuid viimast üle mängida ei suutnud. Viimastel mänguminutitel ei jäänud Laupäevahoki meeskonnal viigi saavutamiseks muud üle, kui väravavaht asendada kuuenda väljakumängijaga. Kuid ka sellest jäi vajaka, 6 sek. enne lõpusireeni sai Ivan Bilorus litri enda valdusse ja viskas selle Laupäevahoki meeskonna tühja väravasse, Mari Seltsi meeskonna 2:0 võidutulemuseks. Loe edasi

2:2 viiki
Jäi eilne 3 grupi Hülgete ja Zarjad Baltica omavaheline kohtumine, ühtlasema koosseisuga mängiv Zarjad Baltica oli küll ründavamaks pooleks ja võitis avakolmandikajal Jevgeni Kotskini (Vesselov,Ostaptśuk) ja Edrian Griśkun (Karaman) visetest 2:1. Hülgete värava viskas Petteri Kaipanen). Analoogselt kulges ka mängu teine pool. Kui Zarjad Baltical jäid väravõimalused realiseerimata, siis vastasest harvemini ründav Hülged said sellega hakkama mängu viimastel sekunditel, kui Silver Lahi (Kaipanen) mängu viigistas. Loe edasi

Joonas Valge trikitas Laupäevahokile 3:2 võidu
Peab tõdema, et ka teine 4 grupi kolmanda vooru TLT ja Laupäevahoki omavaheline kohtumine oli väga tasavägine. Esmakordselt sarjas mängiv TLT läks avakoh'lmandikukul 10,18 Dmitri Jegorenkovi viskest 1:0 juhtima ja sama tagajärjega alustati ka mängu teist poolt. Mängu teisel poolel demonstreeris Joonas Valge oma suurepäraseid uisutamise oskusi, kui litri sai siis sellega kiiresti vastase kaitsekolmandiku uisutas ja pealeviske ka sooritas, sellest 15.25 1:1 viik ja 17.39 Laupäevahoki juba 2:1 juhtimas. Kui mängitud oli 23.42 õnnestus Nikita Kutuzovil küll 2:2 viik jalule seada, kuid tarvitses Joonasel 25-dal mänguminutil litter enda valdusse saada, kui järgnes kiire spurt vastase kaitsemängijatest mängiti mööda nagu postidest, tugev ja täpne pealevise ja Laupäevahoki meeskond 3:2 juhtimas ja mis jäigi mängu lõpptulemuseks. Loe edasi

1-20 of 1309 Järgmine Leht >>