Võit viimasel mänguminutil visatud väravast
HHL MV neljanda tugevusgrupi mäng Mari Seltsi ja KJHK DT meeskondade mäng oli eriti tasavägine ja kus võitja selgus alles viimasel mänguminutil. Kui mängu avaminutil läks KJHK DT küll Alex Benevelli viskest 1:0 juhtima, siis kuuendal mänguminutil Dmitri Puzõrjov juba viigistas ja vaid minut hiljem viskas Aleksei Jefimov ( Anton Śmõkov) Mari Seltsi 2:1 eduseisu. Kuid komandikaja viimasel mänguminutil tugeva ja täpse pealeviskega Joonas Vesterlund viigistas. Seega vaheajaks 2:2 viik. Teine mängu kolmandikaeg mängiti jällegi vaid vahelduvate rünnakute ja seda kuni mängu viimase minutini, alles siis õnnestus Anton Śmõkovil (Jefimov,Bilorus) litter KJHK DT väravavõrku visata ja Mari Seltsi meeskonnale 3:2 võit turniiritabelisse kirjutada. Loe edasi

Zarjad Baltic sai napi 1:2 kaotuse
HHL-i 4 grupi mängus Wild Veprilt ja seda tasavägises ja kiiretempolises mängus. Kui mängitud oli 6.47 realiseeris Wild Vepr Viktor Suhhodulovi viskest arvulise ülekaalu väravaks, visates Wild Vepri 1:0 eduseisu. Vaatamata mõlemapoolsetele võimalustele rohkem väravaid ei visatud ja vaheajaks Wild Vepri 1:0 eduseis jäigi. Analoogne mäng jätkus ka teisel kolmandikajal ja kui oli mängitud 19.32 narvalaselt varem Eesti juunioride koondisse kuulunud Rustam Korśunovilt (Suhhodulev) 2:0. Seejärel mängib Zarjad Baltic küll rida minuteid arvulises ülekaalus. loob reaalseid väravavõimalusi, kuid Aleksei Romanovski tõrjub need kõik ja seda kuni 21 mänguminutini , kui Dimitri Tõsekanovi täpsusviskest litter vastase väravas ja KAOTUSSEIS MINIMAALNE - VAID ÜHEVÄRAVALINE 1:2. EDASPIDISES MÄNGUS TÄNU MÕLEMA MEESKONNA VÄRAVAVAHI SUUREPÄRASELE TÕRJETÖÖLE ROHKEM VÄRAVAID EI VISATUD JA wILD vEPR SAI TURNIIRITABELISSE VÕIDUTAGAJÄRJE 2.1. Loe edasi

HC Vepr alistas kindlalt 7:1
1-2 grupi mängus oma duubelmeeskonna Dark Vepri, kui avakolmandikaja võitis Vepr Aleksandr Babilo (Fedorenko) ja Igor Zagorski (Jevgeni Babilo) visetest vaid 2:1. Dark Vepri värav Andrei Lukinilt (Igor Skuratovski), siis mängu teisel poolel Dark Veprist enam tõsist vastast ei olnud ja siit Aleksandr Bazutinilt 3:1, Zagorskilt 4:1, Martin Gutilt ( Sergei Manuśkin, Vitali Makarenko) 5:1, Martin Gutilt ka 6:1 ja võidutagajärje 7:1 vormistas narvakas, treener Rais Davletkijevi omaegne parim õpilane, Sergei Manuśkin (Bazulin, Makarenkov). Loe edasi

Sõbralik 2:2 viik
Fikseeriti 3 grupi Kakumäe Kullide ja Dragons 2 omavahelise 3 grupi mängu lõpptulemuseks. Mängitud oli 7.04 kui Antti Arsti (Viktorov) viskest läksid Kullid küll 1:0 juhtima, kuid juba 9.47 Eduard Ratnikov (Abramenko) viigistas. 1:1 viigiseisuga mindi ka vaheajale. Teise kolmandikaja alguses 16.55 läks Dragons 2 Andrei Khalykovi (Ganjushev, Ratnikov) viskest 2:1 juhtima, kuid eelviimasel mänguminutil Remi Klingenbergilt täistabamus ja lõpptagajärjeks 2:2 viik. Loe edasi

Sparta 2 korraks väsis
Kuigi 2/3 mänguajast mängiti kui võrdne võrdsega, seda 3 grupi mängus Vipers 2 vastu Avakolmandikaja Aleksei Fjodorovi visatust väravast võitis Vipers 2 vaid 1:0. Surnud punkt halvas Sparta 2 19-dal mänguminutil, kui vaid 5 minuti jooksul lasti oma väravavõrku visata koguni 6 litrit ! Aleksandr Laidunärilt (Stepanov) 2:0, Roman Stepanovilt 3:0, Aleksandr Sheinilt (Aljośin) 4:0,' Stanisalav Moskalenkolt (Shein) 5:0, Roman Sheinilt 6:0 ja Andrei Shvetsilt võidutagajärjeks 7:0. Loe edasi

Rainer Komi üleplatsi mees
Kuid vaatamata sellele pidi KJHK 1-2 grupi kohtumises T-Rex Volume Designiga tunnistama viimase mängu lõpusekunditel visatud väravast - 4:3 paremust ja seda võistluslikus ja tasavägises mängus, kus avakolmandikajal oli rünnakutel KJHK aktiivsem ja seda just pealevisete poolest, milledest üks Rain Komi (Kaljuvee) poolt visatuna maanduski T-Rex Volume Designi väravas. Kuna see jäi ainsaks, siis vaheajale mindigi KJHK 1:0 eduseisus. Teine komandikaeg algas vastase kiirrünnakuga, kui litri mängupanekust oli kulunud vaid 11.sek. kui Aleksei Fomchenkovi (Tiidus) tabavast pealeviskest mäng 1:1 viigis ja kui mängitud oli 18.40 läks T-Rex Volume Design juba Oskari Koivuneneni (Kyllonen) viskest 2:1 juhtima. KJHK kulus minuteid kuus seitse, et vägesid koondada ja 25.20 Steven Rugami ( Komi) poolt viik 2:2 jalule seada ja kulm minutid enne lõpusireeni Kaspar Kaljuvee (Komi) viskest 3:2 juhtima minna. Kiiresti visatud väravad korraks KJHK uinutas ja vähem kui minut hiljem lasti T.Rex Volume Designil Onni Cichoracki (Onnela, Koivunen) viskest mäng seisuks 3:3 viigistada. See, et sportlik õnn KJHK-d ei soosinud, tõendas 6 sek. enne lõpusireeni Oskari Koivuneni (Fomchenkov) visatud T-Rex Volume Designi 4:3 võiduvärav ja seda veel arvulises vähemuses mängides ! Loe edasi

Purikad said ülekaaluka võidu
Kui 1-2 grupi turniiril alistasid Kehra Snaipersi tulemusega 9:2. Mäng aslgas superüllatusega, kui avaminutil läks Kehra Rain Lillsoo (Arnold Järvela) viskest 1:0 juhtima, kuid juba 3.20 Robert Võssokov (Mika Sucksdorff) viigistas. Järgnevate sekundite jooksul Kehra üllatused jätkusid 3.34 Tõnu Koppel Reino Vilbergi söödust viskas Kehra 2:1 juhtima. Sellega olid aga kehralaste üllatused lõppenud, Purikad panid oma tehnilised-taktikalise oskused maksma, tõstsid mängutempod millele Snaipers püüdis samaga vastata, kuid see oli vesi Purikate veskile, sest litri kaotuse puhu lei jõudnud kehralased õigeaegselt vastase kaitse kolmandikust enam õigeaegselt oma kaitsetsooni tagasi. Ja Purikate väravasadu hakkas. 5.36 Rene Lilloveerilt (Gorohhov) 3:2, 10.50 Veiko Süvaojalt Ründva) 4:2 ja kolmandikaja viimastel sekunditel Robert Võssokovilt ( Argo Kungla, Aare Hommik) vaheajaks - 5:2. Teist kolmandikaega jätkasid Purikad sama rada pidi. 20.20 Siim Viisiutilt (Kungla) 6:2, 23.00 Jarmo Süvaojalt 7:2, 23.16 Veiko Süvaojalt (Jarmo Süvaoja) 8:2 ning 7 sek. enne lõpusireeni Aivar Sikult (Jarmo Süvaoja, Veiko Süvaoja) Purikate võidutulemuseks 9:2. Loe edasi

Tiigrid võitsid 3:1
HHL MV 1-2 grupi tasavägises ja vahelduvate rünnakutega mängus Vipersi,kus otsustavaks sai Tiigrite agressiivsem ründemäng ja oskuslik väljakul saadud arvulise ülekaalu realiseerimine. Juba teisel mänguminutil, kui mängitud oli vaid 1.25 patustas võistlusmääruste vastu Vipersi kaitsemängija Nevski ja Artem Abramovi viskest läksid Tiigrid 1:0 juhtim, kuna rohkem väravaid ei visatud, siis vaheajaks Tiigrid ka 1:0 eruseisu jäidki. Teise kolmandikaja avaminutil 15.30 ja 15.50, kui Tiigritel oli eemaldatud Stanislav Pankov ja Pavel Safonov sai Vipers küll väljakul 2 mehelise arvulise ülekaalu, kuid mis jäi realiseerimata. Kuid 18.33 viskas jällegi arvulisest ülekaalust kasvatas . Vjatseslav Korneychik (Igor Rõbunski) Tiigrite eduseisu 2:0-le. Kui teisel kolmandikajal tablool jooksis 22 mänguminut fikseerid kohtunikud Vipersi mängija määrustiku vastu eksimuse .kuid kuna litter oli Tiigrite valduses, siis mäng jätkus ja Aleksi Petrovi ja Ilja Tsegotovi söötudest viskas meeskonna mängiv treener Stanislav Petrov juba 3:0. Viimasel mänguminutil õnnestus Igor Habarovil siiski Vipersi auvärav visata. Loe edasi

Kullid said 3:1 võidu
Seda 3 grupi kohtumises Sparta 2 üle..Agressiivselt alustanud Kullid tekitasid juba avaminutitel vastaste värava all ohtlike olukordi, mida vastased hakkasid pidurdama vaid vea hinnaga, mis lõpuks neile kurjalt kätte maksis.. Nii viskas Klingenberg (Viktorov, Metsva) 5.33 arvulisest ülekaalust Kullid 1:0 eduseisu. Vähem kui minut hiljem 6.23 Metsvalt (Sims) juba 2:0. 7.42 kogu meeskonnaga järjekordsele rünnakule vastase kaitsetsoonis mängides osati aga litter sööta täpselt Sparta 2 mängija Gurovi kepile ning viimasel ei olnud probleem kiire spurdiga Kullide värava alla uisutada ja litter nende väravasse visata. Vaheajale mindigi Kullide 2:1 eduseisus. Mängu teinepool oli tunduvalt tasavägisem, kusjuures Sparta 2 tekitas Kullide kaitsetsoonis ridamisi väravahõngulisi olukordi mida aga väravateks realiseerida ei õnnestunud. Kullide 3:1 võit sündis eelviimasel mänguminutil, kui Antti Arst arvulise ülekaalu väravaks realiseeris, visates kolmandad korda litri Sparta 2 väravasse. Loe edasi

Dark Vepr sai pidi tunnistama
HHL MV 1-2 grupi järjekordses mängus seekord HK Purikate 3:1 paremust, kuigi mängu avasekunditel 00.12 mindi Martin Guti (Likenskas) kiirrünnakust 1:0 juhtima. Edasises vaherlduvate rünnakutega kulgenud mängus sai meeskonnale saatuslikuks võistlusmäärustiku vastu eksimine, mille Purikad oskuslikult ära kasutasid nii seadis 7.23 Daniil Gorohhov Aare Hommiku söödust jalule viigi 1:1 ja 10.00 mindi Kristjan Nikolajevi viskest ka 2:1 juhtima. Vaheajaks kasvatas Raul Juutila (Kristjan Nikolajev, Marko Ründva) Purikate eduseisu juba 3:1-le. Kuna teisel kolmandikajal kumbki meeskod väravat ei visanud, siis Purikate võidutagajärjeks 3:1 jäigi. Loe edasi

Dragons 2 pääses üle noatera
HHL MV 3 grupi mäng Dragons 2 ja Zarjad Baltica vahel oli tasavägine, kus viimane oli kerges mängulises ülekaalus. Kuna avakolmandikajal kumbki meeskond väravat ei visanud jäi vaheajaks tabloole 0:0 viigiseis. Alles teisel kolmandikajal, kui mängitud oli 23.55 õnnestus Arseni Podśivalovil Edrian Griśkuni täpsest söödust mänguskoor avada ja Zarjad Baltic 1:0 juhtima visata. Lõpuminutitel Dragons 2 pidev surve jätkus ja Vadim Fjodorovil õnnestus siiski vaid loetud sekundid enne lõpusireeni kastanid tulest väljatuua, kui litri vastaste väravasse viskas ja 1:1 viigiseisu jalule seadis. Loe edasi

Sportlik õnn soosis sakulasi
HHL MV 1-2 grupi Sparta ja Saku HK omavahelises mängus naeratas sportlik õnn sakulastele. Kuigi spartalased uisutasid jääle vaid 9 mängijaga kulges mäng vahelduvate rünnakute ja väravate võimalustega: Mänguseis 0:0 püsis kuni kolmandikaja viimase mänguminutini, kui 14.12 Oskar Lille (Arjut, Prõh) pealeviskest Sparta väravale põrkas litter Sparta kaitsemängija uisust oma väravasse ja vaheajaks Saku HK 1:0 eduseisus. Teise kolmandikaja alguses 18.06 õnnestus Oleg Malkovil (Bogdanov) mäng seisuks 1:1 viigistada ja viimane püsis kuni viimase mänguminutini. Kui mängu lõpuni jäi mängida vähem kui minut viskas Aedla - Sarapuu kiirrünnakust Marko Sarapuu Saku HK 2:1 võiduvärava. Sportlik õnn soosis tugevamaid. Loe edasi

Ka KJHK esindusmeeskond võitis
Seda juba mängutugevuselt kõrgemas 1-2 grupi mängus ja seda HHL-i MV kõige staazikama meeskonna - Kehra Snaipersi. Olgu märgitud, et Kehralased on mänginud kõikidel HHL MV hooaegadel ja seda juba 20 aastat järjest, kusjuures napilt 2 viisiku jagu vähem mängijaid eesotsas meeskonna mängiva treeneri Siim Urvaga (tänavu tähistas oma 55 aasta sünnipäeva ja Snaipersi väravasuul mängiv poeg Siim sai 30 aastaseks) on endiselt jääl ! Noorus ja spartaklik füüsiline tugevus sai siin määravaks.' KJHK võitis avakolmandikaja Andres Arjushini (Komi, Abramov) viskest vaid 1:0. Teisel mänguperioodil sai määravaks välismaa nimega Jõhvi noormehe Steven Rugami kaks tabavat pealeviset. 18.43 2:0 tuli kunagise Rootsi kõrgemas liigas mänginud David Söderblomi (muide kelle vennapojad on kohe-kohe NHL-i uksi avamas) ja Jäähokiliidu peabossi Rainer Komi kaasabil. Mängu võidutulemuse 3:0 viskamisel olid Steveni abilised ( Söderblom ja Nate Bauers). Loe edasi

KJHK DT sai 3:1 võidu
Kui selle tulemusega alistati neljandas tugevusgrupis MV uustulnuk TLT meeskond. Kuna avakolmandikajal väravateni ei jõutud, siis võitja selgus teisel mänguperioodil. Siin panid sõdurpoisid oma napi paremuse maksma 20- datel mänguminutitel, kui Meelis Pilt`i viskest 21.04 1:0 juhtima läksid 26.21 viskas Karl Ojamäe (Bryan Burke) 2:0 ja 27.50 Ojamäe viskest ((Kyle Hartwell) KJHK DT 3:0 eduseisus. Viimasel mänguminutil õnnestus Anatoli Orlovilt ( Dmitri Jegorenkov) visata siiski TLT auvärav. Loe edasi

Laupäevahoki meeskond üllatas
Kui alanud HHL MV 4 grupi teises mängudevoorus ( esimeses oldi vaba) alistas Zarjad Baltica teise koosseisu tulemusega 5:2. Siinjuures olgu märgitud, et liigas mängitakse alles teist hooaega. Mängima hakati päris puhtalt lehelt. Kui esimesel hooajal oli põhiliselt jäähokimänguga põhilik tutvus ja algtõdede omistamine, mis ka meeskonna tulemustes kajastusid. Nii saadi hooaja jooksul 20 mängust vaid 2 võitu ja vastaste väravasse visati kokku vaid 9 väravat. Igale liigamängule tuldi lihtsalt mängima. Juba esimised mänguminutid näitasid, et seekord on teisiti. Alustati võidutahteliselt ja juba kui mängitud oli3.35 mindi Andrus Aavaste (Grjaznin) viskest 1:0 juhtima ja vaid 15 se. hiljem Kaarel Tammelt (Valge) 2:0 ja 5.00 Kristjan Saaretilt juba 3:0. 8.17 õnnestus Igor Semitsevil (Malinovski) vähendada küll Zarjad Baltica 2 meeskonna kaotusseisu 1:3-le, kuid vaid loetud sekundid hiljem 8.42 Sergei Grjazninilt (Allikivi) 4:1. Edasine vahelduvate rünnakutega kulgenud mäng enam väravaid ei toonud ja nii vaheajaks Laupäevahoki 4:1 eduseis jäigi. Mängu teine pool oli tunduvalt tasavägisem. 19.55 kasvatas Joonas Valge Laupäevahoki eduseisu 5:1-le, kuid lõpuminutitel vähendas Artjom Gorozanin (Titarenko) Zarjad Baltica 2 meeskonna kaotusseisu 2:5.le, mis jäi ka mängu lõpptulemuseks. Tahaks loota, et sellist võidutahtelist ja pühendumist mängu näeme me edaspidistes Laupäevahoki meeskonna mängudes. Eeldused seda igatahes lubavad. Jaan Ahi Loe edasi

Viimasel mänguminutil visatud väravast
Said Hülged tasavägiselt kulgenud mängus napi 2:1 võidu Dragons 2 üle. Kuna avakolmandikajal väravateni ei jõutud mindi vaheajale 0:0 viigiseisus. Kuid mängu teise poole alguses, kui mängitud oli 17.10 õnnestus Melkovskil (Dulko, Kopytin) Dragons 2 eduseisu 1:0 visata. Kuid juba 19.53 õnnestus Silver Lahel (Kase) arvulisest ülekaalust mänguseis tasakaalustada. Viigiseis 1:1 püsis kuni viimase mänguminutini. Siis oli jällegi Silver see. kes Sven Maibaumi täpsest söödust - Hülgete võiduvärava viskas. Loe edasi

Sparta sai 3:1 võidu
Mullu esigrupis mänginud Sparta kohtumine mulluse 3 grupi võitja Dark Vepriga algas tasavägiselt. Mängitud oli vaid 3.16, kui Sparta mängiv treener Vjatseslav Bortnik viis Sparta küll 1:0 juhtima, kuid juba minut hiljem oli tablool Anton Malõsevi (Sergei Lukin) viskest mänguseis 1:1 viigis. Kuna rohkem väravaid ei visatud, siis samal seisul mindi ka vaheajale. Mängu teisel poolel õnnestus Sparta parimal ründemängijal Artjom Trefovil meeskonna napp paremus väravateks realiseerida, visates 18.21 (Kovalevski, Bortnik) 2:1 ja 23.11 võidutagajärjeks 3:1. Loe edasi

Zarjad Baltica 2
Sai 4 grupis pärast tasavägist ja O.O viigiga lõppenud avakolmandikaega õpusireeniks kindla 4:0 võidu KJHK 2 meeskonna üle. Avavärav 17.02 Daniil Suursoolt ( Eesti ühe kõigeaegade parima hokimängija Toivo Suursoo poeg). 22.32 Grigori Romanilt (Vladimir Titarenko) 2:0, 22.58 Suursoolt ka 3:0 ja viimase neljanda värava viskas 26.00 Vladimir Iljin (Suursoo, Roman). Loe edasi

HHL alustas
Teisipäeval, 6.oktoobril tehti algust 2021.a HHL meistrivõistlustega , kuhu seekord registreerus koguni 25 meeskonda. Kahjuks viimasel tunnil pani Saku HK esindusmeeskond pillid kotti. Põhjuseks, eks meil ole neid karikaid ja medaleid võidetud omajagu. Meil 2 väga head väravavahti aga kui neil ei lubata vaheldumisi mängida nii Saku HK esindus- , kui ka teises meeskonnas siis meie ei mängi ja kogulugu. Meeskonnad jagunesid 1-2 gruppi - 13 meeskonda 3 gruppi - 7 ja neljandasse - 6 Võistluste avamängus kohtusid T-Rex Volume Design ja Saku HK. Tasavägine ja mõlemapoolsete väravate võimalustega mängust suurt tolku ei olnud - väravad jäid viskamata ja lõpptagajärjeks sõbralik 0:0 viik. Olgu märgitud, et selliseid o:o viigiga lõppenud mänge mängitakse jäähokis haruarva. Aga mida sa tahad, kui pikast koroona perioodis tingitud vähestest treeningutest meestel visked päris roostes. Jaan Ahi Loe edasi