saada kiri   |   sisukaart
 
 
 
 Trüki leht
Uudised


Harrastajate Hokiliiga lõpetas

Uudised >>

Oktoobris 2016 alanud hooaja - 2017 aasta aprillikuu viimasel nädalal. Lõppenud 18 hooajal osales Tallinna lahtistel meistrivõistlustel kokku 18 meeskonda, neist 4 esi-, 6 teises ja 8 kolmandas grupis.16 pealinna meeskonna kõrval osalesid Kehra Snaipers ja Uudeküla Päts. Kui aastaid olid  HHL meistrivõistlused põhiliselt tervisespordi üritus, siis viimastel aastatel näevad  osa klubisid selles vaid tippsporti, kus mängitakse ainult võidu nimel ja teinekord vahendeid valimata. Nii nagu viimastel aastatel tavaks, mängiti ka nüüd mängutugevuselt 3 erinevas grupis.

Kõige tugevamas 1. grupis mängis 4 meeskonda: Saku I, Tiigrid, Magic Wings ja KJHK 1 meeskond. Siin tuleb kiidusõnu öelda Saku 1 meeskonna mängivale treenerile Kaupo Kaljustele, kes on suutnud vaid hooajaga igati võimeka  põhiliselt vaid reamängijatest koosneva meeskonna komplekteerida ja nad ka igati igale vastasele ohtlikult mängima panna. Kusjuures suur roll selles oli ka Kaljustel endal, kes oli HHL-i 1 grupi  29 (18+11) punktiga ka kõige resultatiivsem mängija. Oma panuse andis ka Kristjan Lorenz 26 (10+16) punktiga ja igati tasemel olid kõik ülejäänud mängijad. Üllatus oli Magic Wingsi II koht (treener Leonid Filimonov), põhiliselt vaid treeneritest koosnev (Toivo Suursoo, Olle Sildre, Aleksi Lublin, Leonid Filimonov, Aivar Sikk, Meelis Luht , Jüri Rooba) +  Anton Filjajev , Gleb Pivovarov, Eduard Rumjantsev, Leon Nadźibi, Oleg Smutov, hooaja alguses ka Rauno Parras oli tehniliste näitajate poolest grupi tugevaim meeskond, kuid taktikaline vajaka jäämine ning teinekord väravavaht Vitali Semenjuki ebastabiilne mäng jättis meeskonna teisele kohale. Kolmas auhinnaline koht kuulus Tiigritele, treener Stanislav Pankov. Meeskond, kellel 3 võrdset viisikut, hea uisutamise ja kepikäsitluse oskus, kuid kes juba aastaid hiilgab väikese resultatiivsusega. Igas mängus mängitakse kiiret heatasemelist hokit, enamikes mängudes omatakse vastasest rohkem kontrolli litri üle ja vastaste kaitsetsoonis luuakse ohtrasti väravavõimalusi, kuid kuidagi ei suudeta neid väravateks realiseerida. 5 üheväravalist kaotust + 2 viiki ei luba kolmandast kohast enamat. Neljas koht esmakordselt 1. grupis mänginud KJHK 1 meeskonnale (Jüri Rooba). Arvestades meeskonna koosseisu, kus vaid 6-7 endist mängumeest + kümmekond esmaõppijat, stabiilset einemist ei lubanud, kuid üksikutes mängudes näidati punast tuld nii Tiigritele, kui ka Saku esindusmeeskonnale.

1 grupi parimad mängijad olid:
Parim väravavaht: Aleksei Ostapchuk (Tiigrid)
Parim kaitsemängija: Algis Lukenskas (Tiigrid)
Parim ründemängija: Olle Sildre (Magic Wings)
Resultatiivsem mängija: Kaupo Kaljuste  (Saku I)  29 (18+11) punktiga

2 grupis sai 6 meeskonna konkurentsis kindla esikoha Dragons (Ando Abredaal), kes hooaja jooksul
kaotas vaid 1 mängu ja 2 mängu mängis viiki. Edu tagas eelkõige tehniliste näitajate poolest võrdne koosseis. Teine koht Vipersile (Dmitri Kisselevits), meeskonnale, kelle koosseisus palju endisi nimekaid, kuid nüüd juba aastates mängijaid ja Dragonsi vastu mängides otsustas võitja just mängijate kiiruslikud omadused ja siin tuli leppida 2:3 ja 1:3 kaotustega aga 1 mäng mängiti siiski 0:0 viiki ja üks isegi 2:1 võideti. Kui veel Spartale kahes esimeses ringis kaotati, siis ülejäänud meeskondadega mängides ei olnud probleeme. Kolmas koht Mark Winnerile, kes pärast Indrek Linde meeskonnast eemaldamisega, Sergei Astashovi juhtimisel mängis igati korrekset hokit, kus küll nii Dragonsi ja Vipersi vastu jäädi kuivale, kuid teiste meeskondadega probleeme ei olnud. Neljandaks jäänud Sparta (Georgi Kirtjanov) alustas küll suurepäraselt ja lõpetas avaringi vaid 0:1 kaotusega Dragonsile, kuid seejärel väga sagedane mängijate vahetus (kes lahkus meeskonnast, kes tuli juurde), ühe parima Vjatseslav  Bortniku pikaajaline trauma ja väravavahtide ebastabiilne mäng jättis meeskonna neljandale kohale. Viiendaks jäänud Purikad (Veiko Süvaoja) oli kogu hooaja hädas põhiväravavahi Jago Hommiku traumaga. Asendus väravavahid oma stabiilse mänguga hakkama ei saanud ja ka mängijate koosseis oli nii, kes täna mängis, kes mitte ning mõni (Jussi Nieminen) tundis mängui vastu huvi alles hooaja teisel poolel, kuid ka seda vaid kohati. Tulemuseks viies koht. Kuuenda ehk viimase kohaga pidi leppima grupi uustulnuk Vepr (Vitali Besstsastnov) mängijaid oli meeskonnal küllaga mõnele mängule ei pääsenud mehed isegi koosseisu, kuid üldiselt tasemelt jäi enamikel mängijatel 2 grupis mängimiseks vajaka.

2 grupi parimad mängijad:
Väravavahtidest: Aleksei  Arno (Dragons)
Kaitsemängijatest: Sergei Teterjukov (Vipers)
Ründajatest: Igor Semjonov (Vipers)
Resultatiivsem mängija: Veiko Süvaoja (Purikad) 41 (22+19) punktiga

3  grupis oli meeskondi kõige arvukamalt, koguni 8. Juba avaringist läks üllatuslikult juhtima treeneri Kaupo Kaljuste juhtimisel harjutav Saku 2 meeskond ja hoidis seda liidripositsiooni kuni viimase ringi viimase mänguni Volume Designi vastu. Viimane oli kogu hooaja hädas meeskonna koosseisuga, sest lahkusid Tauno Lipp, Siim Viisut, Priit Rauks Purikatesse, vennad Podgornõid Vipersisse, Sergei Nevski Vepri, Edgar Peganov (hüvasti jäähoki!) tööle Saaremaale. Juba hooaja alguses ja seda peaaegu kogu hooaja jooksul olid meeskonna vaimsed juhid Edvin Ollin ja Risto Alt hädas, et mängule vähemalt 2 viisiku jagu mehi kokku saada, aga alati ei saadudki ja nii tuli nii mõnigi mäng vaid kaheksa-üheksakesi mängida. Aga mehed ei murdunud, mängisid vaatamata sellele, et turniiri viimase KJHK 2-ga 2 mängu viigistati, kaotati mäng T-Rexile ja Teliale, kuid kauaaegsest liidri Saku 2 mängiti 1 mäng viiki ja kaks võideti 1:0 ja 3:1, mis lõpuks tagas 1 punktilise edu ja turniirivõidu. Kolmas koht T-Rexile (Tõnu Tuulas), kes sellel hooajal oli panustanud ülelahe Tallinnas õppivatele ja töötavatele soomlastele, keda oli meeskonnas koguni kuus: Anton Utriainen, Kalle Aura, Jyri Hiltonen, Tommi Pesonen, Ville Leväniemi ja Kalle Aura, kuid ka T-Rexil oli probleemiks kõiki tugevamaid mängijaid igale mängule kaasata ja siit tulid 0:5 ja 2:3 kaotused Volume Designile ja 2:4 ja 1:3 Saku 2-le ja 1:3 Teliale, mis seekord ei lubanud meeskonnale kolmandast kohast kõrgemat. Neljandaks jäi avaringi nõrgalt alustanud Telia, kelle lõplik paremusjärjestus viimastel aastatel sõltus ebastabiilselt mänginud väravavahtide mängust. Kui lõpuks väravasuule saadi Kauppi Mikko võttis Telia mäng ja mängu lõppresultaadid teise ilme ja kolmandast kohast jäi lahutama vaid 4 punkti. Igati tubli mänguga tuli viiendaks Kehra Snaipers ja seda vaatamata sellele, et üle poole mängijatest on unustanud oma esimese nooruse  ja mängivad meeskonnas juba aastast 2000. Kuuendaks tulnud Uudeküla Päts (Martin Uudeküll) pidi praktiliselt kõik oma mängud mängima hilisetel õhtutundidel Tondiraba jäähallis ja seda vaid ilma igasuguste jäätreeningutega, sest looduslik kodujää lubas seda vaid kahel nädalal. Kuid vaatamata sellele suudeti neljal korral pealinna meestel selg prügiseks teha ja 2 mängu viigisadamasse juhtida. Eelviimane seitsmes koht Hülgetele (Erik Veveris), kes hooaja algul  loovutas oma parima mängija Jyri Hiltuneni T-Rexile ja osa endisi Mark Winneri mängijaid läksid endisse koduklubisse tagasi. Viimasks jäi KJHK 2 meeskond (Jüri Rooba), kes komplekteeritud mängijatest, kes enne sõjaväe teenistust oli minimalselt kokkupuutunud jäähokimänguga. Et harjutamine teeb meistriks, näitas turniiritabel, kus siiski juba kirjas 1 võit ja 5 viiki.

Parimad mängijad:
Parim väravavaht: Roman Knõshuk (Volume Design)
Parim kaitsemängija: Anton Utriainen (T-Rex)
Parim ründaja: Raiko  Kiik (Saku 2)
Resultatiivsem mängija: Aleksei Fomtšenkov (Volume Design) 32 (20+12) punktiga

Lõppenud 2017.a HHL meistrivõistlustel mängiti 170 mängu, mis sai teoks tänu professionaalselt  tegutsenud kohtunikele. Tänusõnad  Anton Semjonovile, Ivan Loginovile, Vjatśeslav Baranovile, Maksim Toodele, Igor Hromovile ja ka Viktor Goliusovile. Eriti aga mängude sekretärile, Eesti Jäähokiliidu kohtunikekogu juhtivale Oksana Boikole, kes leidis aega ja oli alati abiks ka hilistundidel Tondirabas toimuvatel HHL meistrivõistluste mängudel ja olgu lisatud, et Oksana kindlustas kohtunikud ka kõikidele 2017.a Eesti täiskasvanute ja noorte meistrivõistluste mängudele ja neid oli ühtekokku 232 ! + veel ka kõikidele Eestis toimuvatele rahvusvahelistele täiskasvanute võistlustele.

Jaan Ahi
Võistluste peakohtunik

Tagasi