Laupäevahoki meeskond üllatas

Kui veebruarikuu viimasel päeval HHL MV 4 grupi viimases mängus alistas seni kaotuseta püsinud Mari seltsi meeskonna ja seda tasavägises ja väravaterohkes mängus 6:5. Mari meeskonna uskumatu kaotus tundus uskumatuna ka meeskonna tegevjuhile Valeri Gumajevile, et kui viimane, kes ise kohal ei olnud ja ta otse Peterburgist saabudes tagajärje õigsust palus kontrollida koguni HHL presidendil Oksana Boikol, sest poisid olid temale öelnud, et mäng oli viigis. Tundus, et poistel oli lihtsalt häbi õige mängutagajärg öelda, sest kaotus tuli meeskonnalt, kes alles paar aastat tagasi jäähokimängu õppimist ABC -st alustas. Mängu algus oli maridele paljulubav juba kuuendal mänguminutil mindi Vasilevi (Kudavita, Vladimir Gerinko) viskest 1:0 juhtima ja kaheksandal minutil viskas Jefimov (Kudavita) 2:0. Tunduvalt aeglasemalt käivitunud Laupäevahoki mängumootur kävitus esimese kolmandikaja jooksul vaid korraka, kui Balandin (Grjaznov) vähendas küll meeskonna kaotusseisu 1:2-le, kuid sellele vastas Anatoli Girenko (Kudavita) omapoolse väravaga, kasvatades Mari seltsi kolmandikaja lõpuks 3:1-le. Teise kolmandiku algus mängiti vahelduvate rünnakutega, kus väravaid ei visatud. Kuid kolmandikaja keskel tarvitses Laupäevahoki parimal mängumehel Sergei Graznovil meeskonna kaotusseis algul 2:3-le vähendada ja seejärel ka 3:3 viik jalule seada - oli mängu initsiatiiv juba Laupäevahoki poolel ja selle kinnituseks viskas Balandin viimaseks kolmandikajaks meeskonna 4:3 eduseisu. Viimase kolmandikaja esimistest mänguminutitest Laupäevahoki pidev surve kasvas ja 35.12 kübara triki teinud Grjaznovilt 5:3 ja minut hiljem juba tema mängu neljas värav kasvatas Laupäevahoki meeskonna eduseisu juba 6:3-le ! Mängu lõpuminutitel olles turvalises kolmeväravalises eduseisu kaotas Laupäevahoki meeskond korraks senise mängurütmi, eksiti litri söötmisel ja kohe oli ka kuri karjas. Tundus, et uue hingamise saanud Mari meeskond ei tunnistanud veel kaotust. Kiiretest kontrarünnakutest vähendati Anatoli Girenko (Vladimir Girenko) viskest kaotusseis 4:6-le ja seejärel Jevimovilt 5:6. Sellega oli litritesadu Pirita hokiväljakul lõppenud ja Laupäevahoki meeskond 6:5 võitnud ning tõestanud, et nende meeskonnaga tuleb tulevikus igal meeskond arvestada. Tänud treener Gordei Demarin - Sinu töö on kandnud vilja ! Lõplik paremusjärjestus 1. Mari selts 11, 2. Laupäevahoki 10, 3. KJHK DT 6, 4. Zarjad Baltic 2 5 ning vaid 1 ringi mänginud TLT 0 punktiga. Jaan Ahi