Liidermeeskond loovutas punkti

Kaks vooru enne võistluste lõppu, loovutas 2 grupi senine liider Vepr punkti, kui mängis 2:2 (0:2,2:0) viiki mängutabelis kolmandal kohal oleva, turniiri teisel poolel senini vaid võite tunnistanud Vipersiga. Vaatamata sellele, et viimane sõitis väljakule viimastest mängudest lahjema meeskonnaga. Nii puudus kaitse tugisammas Roman Potśinok, ühe mängu vahele pidanud jätma Dmitri Kisselevits, kunagised Tartu Välk 494 välgutanud Vadimid Vogulkin ja Volin ning sooje ilme nautama jooksnud Aleksei Zajats. Vepril oli taas välkjakul trauma tõttu pikka aega eemal olnud Martin Gut, kelle endine mänguvorm pole veel tänaseks taastunud, kuid puudus ka meeskonna kapten, otse lennukilt lõunamaa päikesekiirte alt saabunud Ilja Simagin. Vaatamata kõigele ülaltoodule algas mäng Veprile kurja kuulutavalt, kui Vipers avakolmandikaja 19-dal mängusekundil, senini varjus olnud mängijad oma esimese rünnakuga Popovi ( Nevski, Demarin) viskest Vipersi 1:0 juhtima mängisid. Vipersi kerge mänguline ülekaal jätkus ja väravaks realiseeris selle 12.20 Sergei Teterjakov (Habarov, Demarin). Kuna Vepri mäng täielikult ei käivitunud ja Vipersil olid oma väravad visatud, siis vaheajale mindigi Vipersi 2:0 eduseisu. Lühike vaheaeg mõjus Veprile positiivsemalt. Lõpuks ometi käivitus meeste nii kaitse, kui ka ründemäng ning 19.51 Martin Gut vähendas Vepri kaotusseisu 1:2-le ja minut hiljem 20.57 pidi Ostaptsuk Gnatovski (Lukin) viskest teistkordselt litr väravast väljavõtma. Kuna edasises mängus mõlema meeskonna rünnakud olid hambutud, siis viigilise 2:2 tulemusega mäng lõppeski. Kaks vooru enne võistluste lõppu on medalite kolmik : Vepr, Mark Winner, Vipers küll selgunud, kuid medalite värv veel lahtine, sest seda otsustavad viimased eesolevad mängud. Jaan Ahi