saada kiri   |   sisukaart
 
 
 
 Trüki leht
Uudised


Mälestati Vjatšeslav Baranovit 8.09.1957 – 15.08.2017

Uudised >>

Pühapäeval, 24. septembri keskpäeval mälestati Pärnamäe kalmistul ootamatult ja traagiliselt meie seast lahkunud endist hokimängijat, treenerit ja kohtunikku. Õpihimulist meest, kes oli lõpetanud Tallinna Raudteetranspordi Tehnikumi ja Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalisekasvatuse ja sõjalise teaduskonna. Oma jäähoki ja jalgpalli treeninguid alustas ta 8 aastaselt Tallinna Lastestaadionil treener  Jaan  Ahi juures, hiljem jätkas Kohtla-Järvel Aleksandr Polozovi juhendamisel. Eesti jäähokimeistrivõistlustel mängis Kohtla-Järve Keemikus ja TVMK-s. Kaheksakümnendate keskel Tallinna naastes alustas oma treeneri karjääri Tasllinna Jääspordikoolis, kus edu ei jäänud tulemata.

Aastatel 1992-96 ja 2000- 2003 saavutasid tema õpilased Eesti noorte A- ja B-klassi meistrivõistlustel  pidevalt auhinnalisi kohti. Oli 1992-96 ja 2000- 2001 Eesti noorte ja juunioride koondmeeskonna treeneriks ja seda Euroopa ja juunioride maailmameistrivõistlustel. Tema õpilastest on tulnud Eesti meistriks  Veiko Süvaoja, Cristian Adami, Paul Sillandu, Anton Sizov, Kristjan Lorenz, Sergei Ivanov, Ilja Tśegotov ja Anton Levkovits. Eesti meeste koondise au maailmameistrivõistlustel on kaitsenud Sergei Ivanov, Pelle Sildre, Veiko Süvaoja, Anton Levkovits, Paul Sillandi, Ilja Tśegotov, Anton Sizov. Tema kuulsaim õpilane on Jevgeni  Varlamov, kes 16 aastasena lahkus Moskva Krõlja Sovetovisse ja hiljem mängis Kaasani AK-Barsis (1998-2003) ja aastast 2003 Magnitagorski Metallurgis. Tulnud viimase koosseisus 2008 aastal Euroopa klubide meistriks ja aastal 2006 võitnud Spengleri karika. Kuulunud Venemaa koondisse, kelle koosseisus võitnud 2007 ja 2009 Euro Hockey Touri. Saanud Venemaa meistrivõistlustelt 2007 kulla, 2000, 2002 ja 2004 hõbeda ning 2006 ja 2009 pronksi!

Aastast 2002 – 2009 ja 2011 on olnud HHL-is mänginud HK Storm meeskonna mängiv treener ja treeninud ka samas mänginud Saue, Hansapanga ja DSV meeskondi. Viimastel aastatel tegutses väga aktiivselt kohtunikuna ja seda eriti Harrastajate Hokiliigas ning olnud õigusemõistjaks ka Eesti noorte ja lahtiste hokiväljakute ning Jõudi meistrivõistlustel, kui ka Talispartakiaadidel. Suve keskel tundus, et senini vähemalt sadakond hokimängijat treeninud Vjatšeslav Baranov on viimaste aastate töötu staatusest pöördumas oma armastatud treeneri ametisse tagasi, kui sai Spordiklubi Viking presidendilt Anatoli Sizovilt kutse tulla tööle spordiklubi vanem treeneriks. Baranov andis jaatava vastuse, vormistas vajalikud paberid treeneri kutsetaseme taastamiseks ning pidi 2. augustil sõitma treeningkogunemisele Narva-Jõesuusse. Väljasõidupäeval ta kohale ei ilmunud ja ka telefonikõnedele ei vastanud.

Lisaks spordialasele tööle oli Vjatšeslav Baranov veel kuldsete kätega töömees ja seda 100%-liselt igal tööalal. Praktiliselt ei olnud ühtegi tööd millega ta ei olnud sinapeal, olgu see katuse panekuga, plaatimisega, korstnapühkimisega, heki pügamise, muruniitmisega, muruniidukite, jalgrataste ja auto parandamisega, värvimise, kivist aiapostide ja kiviparketi ladumisega, elektritööga, puude langetamise ja igasuguse ehitustööga jne. ja jne. Rääkimata jäähokivarustuse parandamisest ja uiskude teritamisest. Kõik tema tehtud tööd olid kõrge kvaliteediga ja väga puhtalt tehtud. Ta oli inimene, kes kunagi ei vihastanud ega kellegi peale häält ei tõstnud. Alles nüüd, tagantjärele saame aru millise suurepärase inimese ja võimeka treeneri (vaatamata oma vahetevahel tekkinud nõrkustele) me oleme kaotanud. Tundub, et tegemist oli tõsise depressiooniga, kus inimene jäi korraks ihuüksi ja iga aastane aktiivne hokielu ei olnud veel alanud – selleni jäi  vaid nädalpäevad aega ja Sinu 60 aasta juubelini vaid  vaid 22 päeva.

Sinu korterivõtmed väga armastatud naabrinaise Elleni postkastis jätavad alatiseks teadmatuse – Slava, mis ometigi juhtus???

Oma jäähokialase töö ja tegevusega oled kuldsete tähtedega kirjutanud ennast igaveseks  Eesti jäähoki ajalooraamatusse.

Jaan Ahi,
Sinu kunagine treener

Tagasi