Sparta alustas hästi, kuid ...

HHL MV 2 grupi mängu Vipersi vastu alustas Sparta aktiivselt, kaitse pidas ja rünnakud olid ohtlikud ning 7.49 mindi Bogdanovi (Fjodorov, Nikolaev) viskest 1:0 juhtima ja kolmandikaja viimasel mänguminutil viskas Bogdanov Sparta 2:0 eduseisu. Vipers vastas küll samaga, kuid rünnakute lõppfaasis jäi i-le punkt panemata. Kui teise kolmandikaja esimestel mänguminutitel Sparta mängus kõikveel toimis ning endiselt oldi 2:0 eduseisus, siis surnudpunt tabas meeskonda 22-sel mänguminutitel ja seda küll vaid kolmeks mänguminutiteks, kuid Vipersi suurte kogemustega ja tituleeritud mängijatele sellest piisas, et edasine mängukäik endi kasuks kallutada. 22.25 vähendas Habarov (Kisselevits, Teterjukov) kaotusseisu 1:2-le ja juba järgmisel mänguminutil Popov viigistas. Selleasemel, et korraks võtta aeg maha, Sparta peataolek jätkus ning nüüd ei olnud Vipersil juba probleemi järgmisel mänguminutil Demani (Zemenkov) viskest 3:2 juhtima minna ja vähem kui minuti jooksul Vogulkini (Semjonov) viskest eduseis 4:2-le kasvatada, mis ka mängu lõpptulemuseks jäi. Kui enamik Sparta mängijaid olid mängutulemusega leppinud, siis oli ka üks erand - Erich Antson, kes vaid loetud sekundid enne lõpusireeni hokikindad jääle viskas ja vastasmängija vastu poksilöökidega oma kaotusvalu maandas. J.Ahi