Spartal taktikalised probleemid

Mis tulid selgelt välja HHL MV 2 grupi kohtumises Mark Winneriga ja mis tõid meeskonnale 2:3 kaotuse. Tasavägiselt kulgenud mängus otsustas võitja, meeskonna oskus kuidas mängida arvulises vähemuses ja arvulises ülekaalus. Mark Winner kui mängitud oli 11.04 realiseeris Gaponov (Petrov, Rubjuk) Mark Winneri arvulise ülekaalu väravaks - viies viimase 1:0 juhtima. 13.50 õnnestus Bortnikul (Kovalevski) mäng viigistada, kuid kolmandikaja eelviimasel minutil Spartakilt mänguväline karistus 5 väljakumängija asemel 6 meest väljakul - võistlusmäärustiku vastu eksimise eest jällegi 2 minutit ja mäng arvulises vähemuses. Mark Winneril kulus vähem kui minut, et Sparta teistkordne kingitus väravaks Kuni (Kasurinen) viskest vormistada ja vaheajaks Mark Winner 2:1 juhtima viia. Tasavägiselt kulgenud mängu teise poolel, 28.02 viskas Peek Gaponovi söödust 3:1. 7 sekundid enne lõpusireeni õnnestus Kirjanovil (Bortnik) lõpusireeniks Sparta kaotusseis vähendada 2:3-le. Tulles tagasi mängu juurde, kui Sparta eksis võislusmäärustiku vastu kahel korral, millest vastane ka samapalju väravaid viskas, siis Mark Winneril oli karistusminuteid 10, mis tähendab et eksiti koguni 5 korral, kusjuures, kui mängitud oli 5.17 jäädi väljakule vaid 3 mängijaga Sparta 5 vastu aga ründetulemus ümmargune null. Kui meeskond ei suuda 2 minuti jooksul 5:3 olukorda väravaks realiseerida, siis mida me veel siin räägime. Seega Mark Winneri igati teenitud klassikaline võit ! Jaan Ahi