saada kiri   |   sisukaart
 
 
 
 Trüki leht
Uudised


Treeningul Tondiraba jäähallis suri endine HHL hokimängija

Uudised >>

Traagiline õnnetus juhtus 3. novembri hilisõhtul Tondiraba jäähokiväljakul. Toimumas oli veteranide treeningtund, kui 55 aastane Sergei Orljankin  (3.01.1961 – 3.11 2016) uisutades äkitselt jääle kukkus ja sinna lamama jäigi – Sergei süda oli seiskunud. Helistati koheselt kiirabisse, kuid 15 minuti pärast saabunud brigaad saabus ilma aparatuurita. 40 minutit hiljem saabunud teine kiirabi brigaad tuli küll aparatuuriga, kuid Sergei elu päästa oli  juba lootusetult hilja.

Sergei õppis Tallinna 50. Keskkoolis ja jätkas Leningradi Makarovi nimelises Kõrgemas Merekoolis, mille lõpetamise järel hilisem elukäik mööduski merel. Merelt kodus olles armastas Sergei veeta vaba ega sõpradega hokit mängides. Spordiga tegi ta algust juba 50 Keskkoolis, kuid tõsisem treening algas Tallinna Lastestaadionil, kus kevad - suveperioodil mängiti jalgpalli, talveperioodil aga jäähokit. Esimene kaalukam võit tuli tal jalgpallis, kui 1973. aastal Tallinna Komeedi meeskonna koosseisus saavutas klubi Nahkpalli üleliidulistel finaalvõistlustel  Kišenjovis teine koht ja hõbemedal.

Jäähokis oli Sergei aga nii koolinoorte-, kui ka noorte Eesti meister ning IV NSV Liidu Rahvaste Talispartakiaadil Sverdlovskis kuulus Eesti koondisse. Aastatel 2002 – 2008  mängis Sergei Harrastajate Hokiliiga meistrivõistlustel Štormi meeskonnas. Mälestus Sergei Orljankist, tagasihoidlikust ja  korrektsest ning alati abivalmis spordimehest jääb igavesti paljude sõprade ja treening- ning võistluskaaslaste südamesse. Harrastajate Hokiliiga avaldab sügavat kaastunnet lähedastele.

Tagasi